کرانچار از تیم امید و صعود به المپیک می‌گوید

کرانچار از تیم امید و صعود به المپیک می‌گویدزلاتکو کرانچار، سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان در حاشیه تمرین امروز (سه‌شنبه) این تیم گفت: در واقع اوضاع بسیار خوب است و برنامه‌های ما به خوبی پیش رفته. چه از نظر تمرینات بدنسازی و تکنیکی و تاکتیکی خوب بودیم و تا قبل از سفر به قطر چهار نوبت تمرین داریم و بازیکنان را گروه‌بندی کردیم تا از نظر جسمی تمامی عضلات بدنی‌شان آمادگی‌لازم را به دست بیاورد. امیدوارم در اردوی تدارکاتی‌مان هم در قطر تیم را در همان سطح بازی‌های دوستانه‌مان حفظ کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که «آیا طلسم حضور در المپیک برای تیم امید ایران شکسته می‌شود؟»، گفت: اول باید صبور باشیم و صبر کنیم که دور اول را پشت سر بگذاریم و بعد ببینیم طلسم می‌شکند یا نه، ولی من که 24 ساعت کنار بازیکنان هستم، می‌بینم که بازیکنان چه انگیزه و روحیه‌ای دارند و آنها می‌دانند که پا در چه راهی گذاشتند. همه می‌دانیم که  باید این مسیر صحیح طی و نهایتاً این طلسم شکسته شود. این امر می‌تواند میسر شود، ولی باید صبور باشیم.

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان درباره دیدار دیشب تیم ملی ایران مقابل یمن تصریح کرد: اگر خاطرتان باشد من پیش از این هم گفته‌ام انتظار می‌رود با توجه به کیفیتی که تیم ایران دارد و همچنین دو دوره حضور پیاپی در جام جهانی، لذا از نظر تجربه بچه‌های تیم ملی کاملا توانستند خواسته‌های کی‌روش را درک کنند و پا در مسیری بگذارند که سرمربی تیم ملی به عنوان نقشه راه طراحی کرده است. انتظار این است که تیم ملی بین 4 تیم نهایی راه پیدا کند، البته باید بازی دوم را هم ببینیم که گام بلندی است برای ادامه راه تیم ملی، مقابل یمن هم شیوه بازی تیم ملی نشان می‌داد که کاملا با آمادگی کامل پا به این مسابقات گذاشته است.

کرانچار درباره این موضوع که تیم فوتبال امید به انضباط تیمی کامل رسیده است، تصریح کرد:  تا این لحظه خداراشکر ما مسائل انضباطی بین بازیکنان‌مان نداشتیم، انتظار بر این است که نفرات وقتی اینجا را ترک می‌کنند تحت نظارت و آگاهی شخصی‌ خودشان باشند و اجازه ندهند مورد خاصی پیش بیاید.  تا این لحظه وضعیت فوق‌العاده از نظر انضباطی چه درون زمین و چه به صورت شخصی بیرون از زمین نداشته‌ایم.  شجاعی قبل از بازی‌های آسیایی به دلیل مشکلات باشگاهش او نتوانست بازی کند،  من نمی‌خواهم بیشتر در این باره صحبت کنم اما او به تیم ملی دعوت شده است.  اسدی هم در جاکارتا به دلیل فشارهایی که وجود داشت نتوانست تحمل کند و خودش خواست تیم ملی را ترک کند. این به معنای خط خوردن این بازیکن نیست. من نظارت دارم و هر وقت این بازیکن به سطح لازم از نظر فنی و روحی رسید به تیم ملی دعوت می‌کنم. او خط نخورده و احتمال دعوتش هست.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر دعوت از دو رگه‌ها به تیم ملی از جمله آرش شرقی و عرفان اردستانی، تصریح کرد: این بازیکنان در لیست کی‌روش بودند و اولویت هم با بزرگسالان است اما تیم ملی بزرگسالان به دلیل تعهداتش نتوانست از آنها استفاده کند به همین دلیل ما از فرصت استفاده کردیم. ما 2، 4 و 6 فروردین ماه بازی‌های تدارکاتی المپیک را داریم. اگر فرصتی فراهم شود قبل از این بازی‌ها این بازیکنان را دعوت می‌کنیم تا توانایی‌های آنها را از نزدیک ببینیم. اگر بتوانند بیایند چرا از آنها استفاده نکنیم؟ ما باید از نزدیک آنها را ببینیم و قطعا اگر بازیکنان دیگری هم باشند آنها را به تیم دعوت می‌کنیم.

251 251

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *