آمریکا با وضع تحریم‌ها علیه ایران خود را در تنگنای عرضه جهانی نفت قرار داده است

آمریکا با وضع تحریم‌ها علیه ایران خود را در تنگنای عرضه جهانی نفت قرار داده استبه گزارش خبرگزاری رویترز، وی افزود: دولت ترامپ برای ادامه وضع تحریم ها علیه ایران و به دوش کشیدن بار عرضه نفت به بازار مصرف جهانی، نیازمند استفاده از سازمان آمار و اطلاعات انرژی است.

دولت ترامپ در ماه نوامبر یعنی هم زمان با فعالیت های هسته ای ایران و مراوده با سوریه تحریم های جدیدی را علیه ایران وضع کرد.

تحریم های جدیدی که علیه ایران وضع شده است، صادرات نفت خام این کشور را تقریبا به نصف رسانده است، یعنی چیزی معادل 1.25 میلیون بشکه در روز.

فرانک فانون، نماینده سازمان انرژی در مرکز اداره مطالعات استراتژیک و بین المللی گفته است که: خیال ما از این بابت راحت است، زیرا با توجه به اطلاعاتی که اداره اطالاعات انرژی آمریکا در اختیار ما گذاشته است، آمریکا قادر به تامین نیاز بازار مصرف جهانی { حتی بیش از این } نیز خواهد بود.

او همچنین در آخر افزود که: “من فکر میکنم همه ی این ها نشانه اقتدار آمریکا است”.

فانون و سایر مقامات آمریکایی گفته بودند که، هدف ترامپ از اعمال این تحریم ها قرار دادن ایران در منگنه است تا این کشور صادراتش را به صفر برساند، اما رسیدن به این هدف به خصوص در کشور های چین و هند به آسانی نخواهد بود.

لازم به ذکر است که تولید نفت در آمریکا به شدت روبه افزایش است و برای نگه داشتن تعادل بازارجهانی نفت، بزرگترین مصرف کننده آن، بیشترین تلاشش را می کند؛ به طوری که از سال گذشته 2میلیون بشکه به تولیدات نفت خامش افزوده شده است و اکنون تولیدات نفت خام این کشور به 12 میلیون بشکه در روز رسیده است.

در ماه نوامبر گذشته، آمریکا از واردات نفت خام ایران توسط چین و هفت واردکننده دیگر تا زمانی که واردات ایران به حداقل ممکن، یعنی صفر، برسد چشم پوشی کرد و به این کشور ها تا 4 می فرصت داد تا واردات نفت خام ایران را متوقف کنند.

4152311

منبع: خبر آنلاین

10 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *