تحلیل تقوی از باخت استقلال؛در تله تاکتیکی گیر افتادند

تحلیل تقوی از باخت استقلال؛در تله تاکتیکی گیر افتادندبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم فوتبال استقلال در نخستین بازی خود در رقابت های فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه 3-0 در زمین تیم الدحیل تن به شکست داد. محمد تقوی کارشناس فوتبال ایران در یادداشتی در صفحه شخصی اش به تحلیل این شکست پرداخته.

تقوی نوشت: “استقلال شکست سنگینی را تجربه کرد. با آنکه اعتقاد دارم فوتبال ورزش اشتباهات است اما تفکر و تجزیه و تحلیل شرایط مسابقه بدون تردید در نتیجه‌گیری یک تیم بسیار موثر است. استقلال در لیگ ایران به روزهای اوج خود رسیده است اما باید بداند که کیفیت تیمهای لیگ قهرمانان آسیا به مراتب بهتر از لیگ داخلی است در این دیدار روی فاریا سرمربی پرتغالی الدوحیل که چندین و چند سال دستیار ژوزه مورینیو بود نشان داد که شاگرد بسیار شایسته‌ای برای مورینیو است.
فاریا بخوبی استقلال را آنالیز کرده بو در این دیدار می‌دانست در صورتیکه بخواهد برای پیروزی به میدان بیاید ریسک بزرگی خواهد کرد. در سیستم دفاعی ۱-۴-۵ الدوحیل که در حمله به ۳-۴-۳ تبدیل می‌شد استفاده از ضربات ایستگاهی و ضد حملات مهمترین راه رسیدن به گل بود.
دقایقی قبل از گل اول بن عطیه می‌توانست از روی ضربه کرنر دروازه استقلال را باز کند و بازیکنان استقلال بخوبی او را یارگیری نکردند اما در دقیقه ۵۶ بن عطیه براحتی و در حالیکه هیچکس مزاحم او نشده بود براحتی دروازه استقلال را باز کرد.
در ضربات ایستگاهی یارگیری من تو من و یا دفاع منطقه‌ای و یا ترکیبی از این دو سیستم مهمترین روش تقابل در چنین شرایطی است اما مدافعین استقلال هیچیک از این موارد را رعایت نکردند تا الدوحیل براحتی به گل برسد.گل دوم و اشتباه فردی موجب شد تا فاریا به آنچه می‌خواست برسد. در گل سوم تاکتیک ضد حمله این تیم دقیقه چیزی بود که سرمربی آنها به دنبالش بود.
فاریا از همان ابتدا به دنبال این بود که بتواند استقلال را وادار به حمله کند و در ضد حملات دروازه این تیم را باز کند. در دقایق پایانی استقلال دقیقا وارد تله تاکتیکی این مربی خوشفکر شد تا یکی از سنگین ترین شکستهای تاریخ استقلال رقم بخورد.”

254 251

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *