ثبت ۷میلیون تردد در جاده‌های آذربایجان‌غربی / ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان ۳۰۰هزار مسافر جابجا کردند

ثبت ۷میلیون تردد در جاده‌های آذربایجان‌غربی / ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان ۳۰۰هزار مسافر جابجا کردندبه گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، آخرین آمار تردد در جاده‌های استان در ایام نوروز اعلام شد.

ثبت بیش از ۷میلیون تردد در جاده های آذربایجان غربی طی نوروز سال جاری

ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی گفت: در ایام طرح نوروزی که از ۲۵ اسفند ماه سال قبل آغاز و تا ۱۰ فروردین ماه ادامه داشت، بیش از ۷میلیون تردد در محورهای ارتباطی استان ثبت شده است که محور سلماس-ارومیه، مهاباد-ارومیه و ارومیه -سرو پرترددترین محورهای ارتباطی را شامل می شوند.
وی با بیان اینکه ساعات ۱۷ الی ۱۸ و ۱۸ الی ۱۹ ساعات اوج تردد در جاده های استان بود اظهار کرد: از این تعداد تردد ثبت شده، نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تردد اختصاص به مبادی ورودی و خروجی استان دارد که ملکان – میاندوآب و بالعکس، سقز – بوکان و بالعکس و تبریز-ارومیه و بالعکس بیشترین ترددهای این مبادی را دارا هستند.
این مقام مسئول با اشاره به متوسط سرعت وسایل نقلیه متردد از جاده های آذربایجان غربی اضافه کرد: متوسط سرعت این وسایل نقلیه ۷۷ کیلومتر بر ساعت برآورد و ۶/۷ درصد از مجموع ترددها متخلف شناسایی شده است.

جابجایی نزدیک به ۳۰۰هزار مسافر نوروزی توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان

امیرصالح خیراندیش رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل مسافر آذربایجان‌غربی هم گفت: از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۰ فروردین ماه سال جاری افزون بر ۲۷۶ هزار مسافر نوروزی توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان جابجا شدند.
خیراندیش یادآور شد: در آذربایجان غربی ۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع وسایل نقلیه مسافربری فعالیت دارند که از این تعداد بیش از ۶۰۰ دستگاه اتوبوس مسافری  بوده  و در این بین افزون بر ۸۰ درصد اتوبوس های استان را ناوگان ویژه و VIP تشکیل می دهد.

46

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *