جزئیاتی تازه از حمله تروریستی نیوزیلند/تعداد قربانیان افزایش یافت

جزئیاتی تازه از حمله تروریستی نیوزیلند/تعداد قربانیان افزایش یافت«مایک بوش» امروز یکشنبه در نشستی رسانه ای با حضور در جمع خبرنگاران از افزایش تعداد قربانیان حمله به مساجد خبر داد و گفت، تعداد قربانیان این حمله به 50 نفر رسیده است.

پلیس نیوزیلند جسد یک قربانی دیگر را در یکی از دو مسجدی که روز جمعه هدف حمله مسلحانه قرار گرفت، پیدا کرد و به ‌این‌ ترتیب، شمار قربانیان به 50 نفر افزایش یافته است.

مایک بوش رئیس پلیس در ادامه افزود، به دنبال حمله تروریستی روز جمعه 36 مجروح در بیمارستان بستری شدند که وضعیت جسمانی دو نفر از آنان بسیار وخیم گزارش ‌شده است.

مایک بوش همچنین تصریح کرد، بر اساس تحقیقات پلیس دو نفر مظنون بازداشت‌شده در حادثه حمله به مساجد هیچ نقشی در همکاری با برنتون تارانت عامل اصلی این حمله نداشته‌اند و باید گفت این حمله به‌صورت انفرادی انجام‌شده است.
به دنبال حمله تروریستی روز جمعه به مساجد، پلیس یک مرد و یک زن را در کنار دستگیری برنتون تارانت بازداشت کرد.

به گفته رئیس پلیس، یکی از افراد مظنون امروز یکشنبه آزاد شد و دیگری به اتهام حمل سلاح گرم متهم شد.

مایک بوش همچنین در مورد آخرین وضعیت قربانیان این حادثه به خبرنگاران گفت، ما فهرستی از نام قربانیان را منتشر کرده‌ایم اما تلاش‌های پلیس برای شناسایی هویت برخی از قربانیان ادامه دارد.
مایک بوش گفت: جسد قربانیان تاکنون به خانواده آنان تحویل داده نشده است زیرا ما باید ابتدا علت مرگ هر یک از قربانیان را مشخص کنیم.

یک روز پس از حمله مرگبار به دو مسجد مسلمانان در نیوزیلند، دادگاه این کشور شنبه 25 اسفند حکم داد که برنتون ترنت، مظنون اصلی، دست‌کم تا نشست بعدی در بازداشت موقت باقی می‌ماند.
جلسه بعدی دادگاه برای 15 فروردین تعیین شد و روند محاکمه نیز غیرعلنی خواهد بود.

در حمله مسلحانه ظهر جمعه، به‌وقت محلی، 50 تن در دو مسجد شهر کرایست‌چرچ کشته و 50 تن دیگر زخمی شدند؛ نظر به وخامت جراحت شماری از زخمی‌ها، احتمال افزایش تعداد قربانیان وجود دارد.

برنتون ترنت 28 ساله که دقایقی از حمله به مسجد نور و سپس به مسجد لینوود را از صفحه فیس‌بوک خود به‌طور زنده پخش کرد، شنبه برای تفهیم اتهام و تمدید موقت دوره بازداشت به دادگاه برده شد.

این استرالیایی ساکن نیوزیلند، درحالی‌که دستانش در زنجیر بود، با انگشتان دست راست، علامتی را که نماد باور به «نژاد برتر» است به خبرنگاران و عکاسان نشان داد.

49311

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *