داعشی ها با «شبکه های خفته» انتقام می گیرند

داعشی ها با «شبکه های خفته» انتقام می گیرند“منصف المخیر” ۲۲ ساله مراکشی‌تبار که در ایتالیا بزرگ شده است، دو ماه پیش تسلیم نیروهای سوریه دموکراتیک تحت حمایت آمریکا شد. او از آن زمان در زندان به سر می‌برد. این گفت‌وگو در یک دفتر امنیتی در شمال سوریه در حضور یک مقام‌ اس‌دی‌اف انجام شد.

منصف المخیر در مصاحبه با خبرگزاری رویترز، از تشدید هرج و مرج در میان شبه‌نظامیان داعشی در آستانه شکست و مناقشه در میان رده‌ها و فرار فرماندهان عالی‌رتبه از سوریه می‌گوید. با این حال او تاکید دارد که داعش برای فاز بعدی هم برنامه‌ریزی می‌کند و صدها تن از نیروهایش را به سراسر عراق و شرق سوریه ‌می‌فرستد تا شبکه‌های خفته ایجاد کنند. المخیر گفت: آنها تاکید دارند که ما باید انتقام بگیریم.

المخیر یکی از هزاران شخصی است که از سراسر جهان با وعده آرمان‌شهر داعش از مرزهایشان خارج شدند. مقام‌های امنیتی کرد هویت ایتالیایی او را تشخیص دادند و او تاکید دارد که هنوز شهروندی ایتالیا را دارد. المخیر تاکید دارد: دوست دارم به ایتالیا، نزد خانواده و دوستانم بازگردم… امیدوارم آنها مرا بپذیرند و به من کمک کنند تا زندگی جدیدی داشته باشم. می‌خواهم از این بازی خارج شوم. من خسته‌ام.      

براساس گزارش رسانه‌های ایتالیایی، منصف المخیر در سال ۲۰۱۷ به جرم اشاعه تبلیغات داعش و تلاش برای جذب ایتالیایی‌ها از سوی یک دادگاه میلان به هشت سال حبس محکوم شد. بنابراین چنانچه او به ایتالیا بازگردانده شود، مدت مجازاتش تشدید می‌شود.

52310

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *