رئیس مجلس اعلای عراق: سفر روحانی به عراق نتایج اقتصادی بزرگی دارد

رئیس مجلس اعلای عراق: سفر روحانی به عراق نتایج اقتصادی بزرگی داردرئیس مجلس اعلای اسلامی عراق معتقد است دیدار حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان از عراق دستاورد بزرگ اقتصادی به دنبال خواهد داشت. همام الحمودی روز دوشنبه در بیانیه ای تصریح کرد نتیجه دیدار حسن روحانی رئیس جمهور ایران از عراق، ساخت چهار شهرک صنعتی و خط آهن بین المللی در کشور است.
در این بیانیه آمده است، جهت استحکام راهبردهای اقتصادی مشترک میان دو کشور ، زمانی که برای این سفر در نظر گرفته شد بسیار مهم است زیرا این سفر پس از پیروزی بر داعش و حمایت های قدرتمندانه ایران از عراق در مقابله با داعش انجام می شود. وی افزود، در این سفر توافقنامه های متعددی امضاء می شود که ساخت چهار شهرک صنعتی و خط آهن بین المللی از جمله آنهاست، ضمن اینکه دو کشور در حوزه نفت، گاز و برق هم توافقاتی خواهند داشت.
همام الحمودی تاکید کرد، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به گشوده شدن چشم اندازهای گسترده در تقویت روابط میان دو کشور علاقه مند است تا روابط میان ایران و عراق به الگویی در روابط کشورهای همسایه تبدیل شود، الگویی که اساس آن همکاری صادقانه و نگرش به منافع مشترک است. رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در ادامه افزود پارلمان و دولت عراق مخالفت خود را با تحریم ایران اعلام کرده اند زیرا این تحریم ها یک جانبه است و بین المللی نیست، این موضع منطبق با خواسته مرجعیت عالی دینی کشور است که تاکید کرده اند عراق نباید به مکانی برای آسیب رساندن به دیگران تبدیل شود.

60231

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *