سوریه: انگلیس حامی تروریسم است و نباید به دیگر کشورها اتهام زنی کند

سوریه: انگلیس حامی تروریسم است و نباید به دیگر کشورها اتهام زنی کندیک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه جمعه شب اقدام انگلیس در گنجاندن نام حزب الله لبنان در لیست گروه های تروریستی را به شدت محکوم کرد.
وی افزود: این اقدام انگلیس تاکیدی بر دشمنی تاریخی این کشور با امت عربی است.
این مقام سوری بیان کرد: انگلیس دلال تقسیم کشورهای عربی از طریق پیمان های سایکس پیکو و بالفور است که به غصب فلسطین و آوارگی میلیون ها فلسطینی منجر شد و همواره شریک اصلی در تجاوز به کشورهای عربی از تجاوز به مصر تا تجاوز به سوریه در سال 2018 به سوریه بوده است که نشانه دنباله روی از آمریکا در منطقه است.
وی تصریح کرد: برکسی پوشیده نیست انگلیس میزبان گروه های مختلف دارای اندیشه های تکفیری است و از گذشته تاکنون در راستای خدمت به سیاست های خصمانه اسرائیل از گروه های تروریستی حمایت و پشتیبانی کرده است.
این منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه گفت: طرفی که چنین سیاستی را در پیش گرفته کم ترین شایستگی برای اتهام زنی به دیگران را ندارد بویژه اتهام زنی به حزب الله لبنان که یک حرکت مقاومت ملی در مقابل اشغالگری اسرائیل است.
وی افزود: فعالیت حزب الله براساس قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد قانونی است و نیازی به اجازه کشوری ندارد که خود تاریخی سیاه در آوارگی ملت ها و غصب حقوق آن ها دارد.
انگلیس روز دوشنبه گذشته در نتیجه فشار لابی صهیونیستی، شاخه سیاسی گروه حزب الله لبنان را درفهرست گروه های تروریستی قرار داد.
 

64231

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *