لزوم آزادسازی مسیل های آب 

لزوم آزادسازی مسیل های آب 


محمد اسلامی در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران به ریاست معاون اول رئیس جمهور با اشاره به سیلاب در ورودی شهر شیراز گفت: دروازه قرآن شیراز از قدیم مسیل بوده و بعدها مسیر آن مسدود شد. 

وی تاکید کرد: شهرداران شهرها و مسئولان متولیان مناطقی که مسیل آب ها در محدوده های تحت مدیریت‌شان وجود دارد هر جا مسیل ها و رودخانه ها تصرف شده باید آزاد کنند تا آب مسیر منطقی خود را طی کند.
وی با اشاره به مسدود شدن جاده خرم آباد و اندیمشک نیز گفت: مردم با توجه به این موضوع می توانند از بزرگراه خرم آباد و پلزال تردد کنند.

سیل

اسلامی همچنین با بیان اینکه ۳۲۴ نقطه از استان مازندران در سیل اخیر دچار آبگرفتگی و رانش زمین شد، گفت: مشکل تقریباً در این مناطق برطرف شده و فقط دو مسیر روستایی باقی مانده و با توجه به طبیعت و جغرافیای ان ها باید مسیرهای جایگزین درنظر گرفته شود.
وی درباره سیلاب استان گلستان نیز گفت: حجم بارش در این استان بسیار بالا بود و دستگاه های مسئول با توجه به اینکه پشت مناطقی از خطوط راه آهن آب عظیمی جمع شده بود هشت نقطه آن مسیرها را بررسی و در هر نقطه دهانه ۲۰ تا ۳۰ متری برای خروج آب ایجاد کرده اند بدون اینکه خساراتی به خطوط ریل آهن وارد شود.

اسلامی افزود: البته هنوز دونقطه باقی است که در تلاش هستیم تا آب آن نقاط را تخلیه و هدایت کنیم.
وزیر راه و شهرسازی گفت: به راهدارخانه های استان های لرستان، خوزستان، کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال بختیاری و فارس آماده باش داده ایم و از پیمانکاران این مسیرها نیز خواستیم تا با امکانات در صحنه باشند.

۱۷۲۲۴

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *