مرکز اورژانس امام خمینی (ره) اردبیل راه اندازی شد

مرکز اورژانس امام خمینی (ره) اردبیل راه اندازی شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، مرکز جامع اورژانس امام خمینی(ره) اردبیل با ۱۴ میلیارد تومان اعتبار افتتاح شد.

قدرت اخوان‌اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار داشت: مرکز اورژانس امام خمینی (ره) اردبیل با ۳ هزار متر مربع مساحت شامل بخشهای داخلی و قلب ، چهار تخت CPR ، یک تخت اتاق عمل سرپایی و ۸ تخت‌ ICU است.

وی بیان کرد: این مجموعه با اعتبار ۱۴ میلیارد تومانی احداث و در مراحل پایانی نصب تجهیزات است.

کمبودهای موجود در اورژانس بیمارستان امام خمینی برطرف شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: با راه‌اندازی و الحاق این مجموعه به اورژانس سابق بیمارستان امام خمینی، تعداد تخت‌های اورژانس این بیمارستان به ۱۲۰ تخت رسید و کمبودهای موجود در اورژانس بیمارستان که پذیرش در بیشترین تعداد مراجعه بیماران به صورت تخت‌های اکسترا در راهروها انجام می‌شد برطرف می‌شود.

سرعت احداث مرکز اورژانس امام خمینی

اخوان‌اکبری با اشاره نیاز استان به احداث چنین مرکزی و سرعت احداث این مرکز اورژانس گفت: تراکم مراجعه‌ای که بخش‌های اورژانس استان وجود داشت، با راه‌اندازی این مرکز رفع شد.

ارائه خدمات درمانی به تمامی بیماران داخلی در همه گرایش ها

وی بیان کرد: در این واحد اورژانس، به همه بیماران عفونی، قلب و عروق، مسمومیت و نیز بیماران داخلی در همه گرایش ها خدمات درمانی ارائه شده و بیماران اورژانسی پذیرش شده به شکل بستری و تحت نظر مورد درمان قرار می‌گیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: این واحد اورژانس شامل واحدهای پاراکلینیک، آزمایشگاه، رادیولوژی و سی.تی اسکن بوده و به صورت شبانه روزی در خدمت مردم استان خواهد بود.

۴۶

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *