هند دست‌ها را مقابل پاکستان بالا برد: حمله نمی‌کنیم

هند دست‌ها را مقابل پاکستان بالا برد: حمله نمی‌کنیمشری وارما سفیر هند در روسیه در مصاحبه با اسپتنیک افزود: بهترین مسیر برای برقراری وضعیت ثبات سابق آن است که اسلام‌آباد اقدام جدی علیه گروه‌های تروریستی این کشور انجام دهد.

تنش میان دو کشور آسیای جنوبی پاکستان و هند بعد از حمله گروه تروریستی جیش محمد در منطقه کشمیر و کشته شدن بیش از 40 افسر هندی به‌شدت افزایش یافت.

شری وارما در ادامه گفت، این ‌یک چالش میان هند و پاکستان نیست بلکه هند تنها به دنبال حمایت از منافع خود در برابر تهدید گروه‌های تروریستی است. هند تنها کشور در منطقه نیست که از اقدامات آنها رنج می‌برد.
سفیر دولت دهلی در مسکو همچنین طرح حضور میانجی برای حل بحران میان پاکستان و هند را رد کرد و افزود که اسلام‌آباد باید اقدامات خاصی را برای مبارزه با گروه‌های تروریستی در قلمرو خود انجام دهد.
نماینده هند در ادامه از برقراری مذاکرات مستقیم با پاکستان برای حل موضوع تنش به وجود آمده میان دو کشور استقبال کرد.

به دنبال حل موضوع تنش میان دو کشور آسیای جنوبی، پاکستان روز گذشته «ابی نندن» خلبان هندی که هواپیمای آن از سوی نیروی هوایی پاکستان سرنگون‌شده بود را به نشانه حُسن نیت آزاد کرد و دولت اسلام‌آباد امیدوار است آزادی خلبان هندی پیامی روشن برای رهبران هندی است که پاکستان خواهان صلح با هند است.

رسانه‌های پاکستان نیز با استقبال از ابتکار عمران خان برای آزادی خلبان هندی، می‌گویند که اکنون مرحله جدیدی بین دو کشور آغازشده و دهلی‌نو باید از این وضعیت استفاده کند و پیشنهاد طرف پاکستانی برای صلح و تنش‌زدایی را جدی بگیرد.

برخی از نمایندگان مجلس ملی پاکستان نیز اخیراً در نشست مشترک پارلمانی که موضوع اصلی آن بررسی تنش‌های این کشور با هند بود، به دولت پیشنهاد داده‌اند که جهت تنش‌زدایی با هند و پیشبرد ابتکار صلح هیئت‌هایی را به کشورهای همسایه و دیگر نقاط جهان اعزام کند تا از این طریق بتوان مواضع و تمایل پاکستان برای حل مسالمت‌آمیز اختلافات با هند را برجسته کرد.

۶۰۲۳۱

منبع: خبر آنلاین

10 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *