پایان دور دوم انتخابی یورو 2020؛ رکورد شکنی بازیکن 35 ساله ایتالیایی‌ها

پایان دور دوم انتخابی یورو 2020؛ رکورد شکنی بازیکن 35 ساله ایتالیایی‌هابه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بامداد امروز دور دوم بازی های انتخابی یورو 2020 برگزار شد. تکلیف سه گروه باقی مانده این مسابقات تا پایان دور دوم در شرایطی مشخص شد که حالا به نظر می رسد تیم های مدعی اروپا راه دشواری برای صعود ندارند. با این حال قهرمان این قاره وضعیت پیچیده ای دارد. شب گذشته و در ورزشگاه انیو تاردینی شهر پارما در ایتالیا، هواداران تیم ملی ایتالیا شاهد دو رکوردشکنی تاریخی بودند. نخست آن که فابیو کوالیارلا با دو گل از شش گلی که ایتالیا به لیختن اشتاین زد، به مسن ترین گلزن تاریخ تیم ملی ایتالیا تبدیل شد. او با 36 سال و 54 روز بالاتر از کریستین پانوچی قرار گرفت. دومین رکورد ایتالیایی ها برای روبرتو مانچینی شیرین تر بود. ایتالیا پس از 57 سال، یک بازی را با اختلاف 6 گل برنده شد. آخرین بار آن ها در سال 1962 و با پیروزی 6_0 مقابل ترکیه توانسته بودند نتیجه ای مشابه را از آن خود کنند. همچنین ایتالیا پس از 26 سال در یک بازی 6 گل به دروازه حریف وارد کرد. بدین ترتیب شاگردان روبرتو مانچینی بالاتر از یونان و بوسنی صدرنشین گروه خود شدند.

در مسابقات گروه دیگر، اسپانیا با 2 گل آلوارو موراتا در مقابل مالت به پیروزی رسید. رومانی نیز با چهار گل از سد جزایر فارو عبور کرد. سوئد نیز با وجود پیش افتادن های متعدد در نهایت نتوانست نروژ را شکست دهد و گل دقیقه 96 اوله کامارا نخستین امتیاز نروژی ها در دور انتخابی را رقم زد. با توجه به نتایج به دست آمده اسپانیا همچنان با 6 امتیاز صدرنشین این گروه ماند. ایرلند در گروه D با شکست گرجستان صدرنشین گروهی ماند که یک بازی دیدنی را شب گذشته به هواداران فوتبال هدیه کرده بود. دانمارک در کمتر از ده دقیقه بازی 0-3 باخته مقابل سوییس را با تساوی 3-3 عوض کرد تا معادلات این گروه پیچیده تر شود.

دور سوم مسابقات انتخابی یورو 2020 هفته سوم خرداد ماه سال جاری آغاز خواهد شد. در مهم ترین مسابقات دور سوم، کرواسی مقابل ولز قرار خواهد گرفت و رژیم اشغالگر قدس برای کسب صدرنشینی گروه G با لهستان بازی خواهد کرد. فرانسه و ترکیه دیگر رقابت مهم دور آینده انتخابی یورو خواهد بود. جایی که دو تیم شش امتیازی برای کسب جایگاه نخست لیگ با یکدیگر رقابت می کنند. در آخرین گروه این مسابقات ایتالیا این شانس را خواهد داشت با پیروزی مقابل یونان فاصله خود با سایر تیم های هم‌گروه را بیشتر کند.

43255

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *