پلیس همچنان آماده‌باش و مردم هنوز در شوک!

پلیس همچنان آماده‌باش و مردم هنوز در شوک!به گزارش خبرآنلاین، مردم نیوزیلند و جهان هنوز در شوک قتل‌عام نمازگزاران در شهر کریس چرچ هستند. به همین دلیل به یاد قربانیان مراسم شب‌زنده‌داری برگزار کردند تا با بازماندگان ابراز همدردی کرده باشند.

هم‌زمان با انتشار خبر افزایش تعداد قربانیان به 50 نفر، جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند که یکشنبه را تاریک‌ترین روز تاریخ این کشور نامید، با حضور نزد بازماندگان، با آن‌ها ابراز همدردی کرد.

نخست‌وزیر نیوزیلند اما اعلام کرده قانون حمل اسلحه در این کشور به دنبال قتل‌عام مسلمانان، تغییر پیدا خواهد کرد. همچنین گفته می‌شود جاسیندا آردرن قرار است دست به ترمیم کابینه بزند.

ین در حالی است که جسد پنجاهمین نفر از مسجد خیابان «دینز» هنگامی‌که پلیس بقایای آثار جرم را جابجا می‌کرد، پیدا شد. طبق آخرین آمار 36 نفر در بیمارستان بستری‌شده‌اند که حال دو نفر وخیم اعلام‌شده است.

دیروز «برنتون هریسون تارانت» 28 ساله، تروریست قاتل در دادگاه حضور پیدا کرد و تفهیم اتهام شد و بدون قید ضمانت باید در دادگاه بماند.

مادربزرگ 94 ساله قاتل و پسرعمویش، در استرالیا جلوی دوربین ظاهرشده و از مردم عذرخواهی کردند. مادربزرگ قاتل گفت نوه‌اش گیم زیاد بازی می‌کرده است و پسرعمویش گفت از ترس انتقام‌جویی، پنهان‌شده‌اند.

بنابراین گزارش، نیروهای پلیس نیوزیلند جلوی مساجد و مراکز اسلامی مستقر هستند تا واقعه جمعه تکرار نشود.

یکی از اتفاقات روز یکشنبه جلوی مسجد النور ابراز همدردی مردم قوم مائوری بود که توجه بسیاری از رسانه‌ها را به خود جلب کرد و ویدئوی آن‌ها در اینترنت وایرال شد. گروهی از مائوری‌ها با ابراز همدردی و اعلام بستگی با بازماندگان، مراسم مخصوص «هاکا» را جلوی مسجد انجام دادند.

گفتنی است به کارگران دستور داده‌شده تا قبرها را آماده کنند و به‌احتمال‌زیاد دوشنبه قربانیان پس از تشریفات قانونی به خاک سپرده خواهند شد.

5656

منبع: خبر آنلاین

10 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *