۲ میلیون و ۲۴۱ هزار نفر در روستاهای مازندران اقامت کردند

۲ میلیون و ۲۴۱ هزار نفر در روستاهای مازندران اقامت کردندبه گزارش خبرآنلاین از ساری ،حسن اصغریان رستمی، مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران یکی از رسالت های مهم دهیاران در روستاها شناسایی ظرفیت های توسعه ای روستاها است، گفت: مقام معظم رهبری سال ۹۸ را سال رونق تولید نامگذاری کردند که مبدا تولید در روستاها است و دهیاران وظیفه خطیری در این امر دارند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۶ روستای هدف و مقصد گردشگری شناسایی شده است، افزود: در ۶ ماهه اول سال اعزام تورهای گردشگری را در روستاها در دستور کار داریم.

مدیرکل امور روستایی مازندران با بیان اینکه بسته رونق تولید در اداره کل تدوین شده است، ادامه داد: تا کنون دو میلیون و ۲۴۱ هزار نفر در روستاها اقامت کردند که با توجه به سیل اخیر نسبت به مشابه سال گذشته ۸ درصد کاهش را نشان می دهد دهدکه امیدواریم در روزهای آینده تعداد مسافرین افزایش پیدا کند.

اصغریان با بیان اینکه ۲۰.۶ درصد مسافرین و گردشگران در روستاهای استان اقامت کردند، گفت: با توجه به ظرفیت روستاها ذائقه گردشگران به سمت روستا تغییرکرده است.

وی با اعلام اینکه در سیل اخیر ۱۲ شهرستان استان درگیر شدند، افزود: در سیل اخیر شبکه های آب، گاز و برق خسارت دیدند که این خسارت ها در بخش کشاورزی ۵۵۴ میلیارد تومان است.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران با بیان اینکه در سیل اخیر برق ۷۲۳ روستای استان قطع شده است، گفت: برق روستاها ظرف ۴۸ ساعت وصل شد و در این سیل بیش از ۱۹۰ تیر برق به دلیل رانش و طوفان واژگون شده است.

اصغریان افزود: در سیل اخیر به شبکه های برق نیز آسیب وارد شده است که ۱۰۰ کیلومتر از شبکه برق باید نوسازی شودو برای آن ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه ۱۵ پل از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دید، ادامه داد: ۵۲ کیلومتر از راه روستایی براثر سیل و رانش خسارت دیده است و از ۳۷۰ محور دچار رانش، ۲۷۹ نقطه در حوزه روستایی بود.

46

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *