7 سفر منحصربه فرد با قطار

7 سفر منحصربه فرد با قطار


شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید بهترین مسیرهای راه آهن در دنیا چه جاهایی هستند؛ البته این موضوع تا حدود زیادی سلیقه‌ای است اما مناظر برخی از خطوط راه آهن به قدری زیبا هستند که هرکسی را به وجد می‌آورند، با هم بعضی از زیباترین مسیرهای قطار را در سراسر جهان تماشا می‌کنیم.

1- تصویر بالا مسیری در کانادا را نشان می‌دهد که با استفاده از قطارهای آن می‌توانید از میان کوه های راکی Rocky Mountains عبور کنید و همانطور که شاهد هستید، مناظر، رویایی و باورنکردنی هستند. مسیری که در تصویر می‌بینید طولانی‌ترین و جذابترین سفر با قطار در سراسر کانادا محسوب می شود. اگر از این مسیر استفاده کنید، خواهید توانست از کلان شهر شلوغ ونکوور، رود تامسون و کوه های راکی دیدن کنید.

2-مسیر زیبای دوم مربوط به راه آهنی می‌شود که در جمهوری پرو واقع شده است. پرو در آمریکای جنوبی قرار دارد و به خاطر وجود شهر تاریخی ماچوپیچو در آن، شهرتی جهانی دارد. قطار مسیر مورد نظر از شهر کوسکو (در جنوب شرقی پرو) حرکتش را آغاز کرده و میهمانانش را به سمت ماچوپیچو می‌برد. بنابراین اگر از این قطار استفاده کنید، می‌توانید تماشاگر آثار ثبت شده در فهرست یونسکو باشید.

3-عکس بالا راه آهنی در سوئیس را نشان می‌دهد که قطارهای آن مسافرانشان را از میان یخچالهای طبیعی عبور می‌دهند. با سوار شدن بر قطارهای این مسیر، طبیعتی به‌راستی رویایی را خواهید دید و محو تماشای کوهستان و طبیعت زمستانی خواهید شد. این مسیر درست از میان کوهستان آلپ در قسمت کشور سوئیس عبور می‌کند.

4- حتما می‌دانید که کشور روسیه وسعت زیادی دارد، حال تصور کنید که در روسیه راه آهنی ساخته‌اند که عرض این کشور را طی می‌کند و به همین خاطر یکی از طولانی‌ترین مسیرهای قطار در دنیاست. مسافرانی که این مسیر را با قطار طی می‌کنند در مسیرشان کوه، جنگل و دریاچه بایکال (بزرگترین دریاچه آب شیرین دنیا) را خواهند دید.

5-اگر دوست دارید که کالیفرنیا را از زاویه‌ای ناب تماشا کنید، شانس با شما یار است؛ راه آهنی در کالیفرنیا وجود دارد که مسیرش از شهر سان لوئیس اوبیسپو آغاز می‌شود و مسافرانش را به گردشی فراموش نشدنی در کنار خط ساحلی می‌برد.

6-ششمین مسیر فوق العاده دیدنی در اسکاتلند است و با وجود این که تنها 84 مایل (حدود 135 کیلومتر) طول دارد اما در فهرست زیباترین مسیرهای سفر با قطار قرار دارد. اگر دوست دارید که تماشاگر تپه‌های سرخ رنگ اسکاتلند باشید و یا کوهستان‌های زیبای این دیار را نظاره کنید، بهترین راه، سفر با قطار خواهد بود.

 

7-از دیگر مسیرهای سفر با قطار که خاطراتی فراموش نشدنی را برایتان به ارمغان خواهند آورد، می‌توانیم به راه آهن گرند کانیون اشاره کنیم. این محور در سال 1901 میلادی تکمیل شد. مسافران قطارهایی که راه آهن گرند کانیون را انتخاب می‌کنند از آریزونا به سمت گرند کانیون خواهند رفت و در مسیر می‌توانند با فاصله‌ای کم حیواناتی چون شیر و گوزن را ببینند و از دیدن طبیعت بکر اطراف لذت ببرند.

آیا شما طرفدار سفر با قطار هستید؟ آیا مسیری در ایران را می‌شناسید که ترجیح بدهید آن را با قطار طی کنید؟

منبع: لست سکند

2121

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *