امام جمعه دماوند:رسانه های معاند،مدیریت مقابله با سیل را زیر سوال بردند

امام جمعه دماوند:رسانه های معاند،مدیریت مقابله با سیل را زیر سوال بردندحجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به حادثه سیل اخیر در کشور و برخی نقاط استان تهران، بر ضرورت درست عبرت گرفتن از این نوع حوادث تاکید کرد.
وی با بیان اینکه مسئولان نباید اجازه ساخت و ساز غیراصولی را به کسی بدهند، عنوان کرد: تجاوز به حریم رودخانه ها از عمده ترین دلایل افزایش خسارت ناشی از سیل در کشور است.
فتاح دماوندی از فرماندار شهرستان دماوند خواست تا طرح جهادی لایروبی رودخانه ها در این شهرستان در اولویت قرار گیرد.
وی در ادامه خطبه های نماز جمعه شهرستان دماوند، با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از اقشار مختلف مردم در سالروز مبعث حضرت رسول اکرم(ص) اظهار داشت: ایشان در این دیدار در خصوص حوادث اخیر فرمودند که این حادثه باید درس عبرت باشد تا در طرح های مختلف آینده از جمله سدسازی، راهسازی و احداث راه آهن جوانب مختلف دیده شود.
خطیب جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه خسارت ناشی از حوادث در کشورهای توسعه یافته نیز وجود دارد، افزود: وجود سیل ها و حوادثی همچون طوفان، آتش سوزی در سایر کشورها به ویژه آمریکا وجود دارد اما رسانه های معاند و دشمنان نظام ضعف های خود در مدیریت بحران و بلایای طبیعی را پنهان می کنند اما در حادثه سیل ایران، مدیریت کشور را زیر سوال می برند.
حجت الاسلام فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: البته از دشمن توقعی غیر از دشمنی و سیاه نمایی نیست چرا که از هر بهانه ایی برای سیاه نمایی علیه این کشور استفاده می کند.
وی، ایران را چهارمین کشور بلاخیز در آسیا و دهمین کشور زلزله خیز جهان عنوان کرد و گفت: با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی عملکرد نهادهای مختلف نظام در خصوص زلزله کرمانشاه و سیل در استان های غربی و شمالی کشور قابل تحسین بود؛ گرچه نقص هایی در مدیریت بحران و خدمات رسانی وجود داشت که نیازمند برطرف کردن است.
 

۱۷۲۳۱

منبع: خبر آنلاین

8 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *