عکس‌های شگفت‌انگیز از حیات آبزیان در مسابقه‌ عکاسی سال ۲۰۱۹

عکس‌های شگفت‌انگیز از حیات آبزیان در مسابقه‌ عکاسی سال ۲۰۱۹


هر کدام از تصاویر برنده، جنبه‌ای متفاوت از دنیای زیر آب را نشان می‌دهد. در حالی که برخی از عکاسانِ اقیانوس موجوداتی را به تصویر کشیدند که در اعماق آّب‌ها زندگی می‌کنند، عده‌ای در عکس‌هایشان به تجلیل از پستانداران بزرگ و عظیمی همچون وال‌ها و خوک دریایی پرداختند. تصاویر دیگر حامل پیام‌های هولناکی هستند. ادواردو آکِوِدو (Eduardo Acevedo) بخاطر پرتره‌ی دردناکی از یک لاکپشت کارِتا که سعی می‌کرد خودش را از تورماهیگیری آژاد کند، برنده‌ی جایزه‌ی عکاس سال “حافظت از دریاها” شد.

چه کسی برنده‌ی جایزه‌ی امسال شد؟ این افتخار بخاطر عکس با عنوان “گانتلت” (The Gauntlet) به ریچارد باردن (Richard Barnden) تقدیم شد. این عکس، تصویری هیجان‌انگیزی از غذا خوردن کوسه‌ها در گذرگاه جنوبی فاکاراوا (Fakarava) ، واقع پولینسیای (Polynesia) فرانسه است. حدود ۷۰۰ کوسه روزها در دهانه‌ی این کانال شنا، و شب‌ها در آن شکار می‌کند و باردن آنجا حضور داشت و این صحنه را به چشم می‌دید.

به نقل از باردن، «با تاریک شدن هوا، می‌توانستم احساس کنم که ضربان قلبم تندتر از حدّ معمول می‌زند زیرا صدها کوسه در اعماق آّب در حال شنا کردن بودند. یک طوطی‎‌ماهی بدبخت وارد صحنه شد و بعد از اینکه کوسه‌ها به دنبال او شنا کردند به امید پیدا کردن پناهگاه به سرعت شنا کرد. ناگهان یک کوسه کلّه‌ خاکستری، سر طوطی‌ماهی را گرفت و کوسه‌ی دیگری به آن نزدیک شد و گازی به زیر آن ماهی زد. طوطی‌ماهی باناامیدی به طرف من شنا کرد و من توانستم چند تصویر از او تهیه کنم و وارد قفس دایره‌ای شدم و در نهایت، تصاویری از شنای هیجان انگیز کوسه‌ها که چیزی به جز چند تکه از طوطی‌ماهی به جا نگذاشته بودند را، ثبت کردم.»

در ادامه، شما را به تماشای این تصاویر برتر و عجیب، دعوت می‌کنیم. آیا به نظر شما دنیای زیر آب دریاهای شمالی و جنوبی ایران هم، شایسته‌ی ثبت کردن هستند؟ آیا مسابقه‌ی عکاسی را در ایران سراغ دارید که با این موضوعیت برگزار شده باشد؟

 منبع: لست سکند

۲۱۲۱

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *