اراده عجیب یک زن و دارایی مرموز یک مرد در «هزارداستان»

اراده عجیب یک زن و دارایی مرموز یک مرد در «هزارداستان»به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چهاردهمین قسمت از فصل پنجم برنامه گفت‌وگو محور «هزارداستان» به روایت کسانی اختصاص‌یافته است که مسیر دانش و معرفت را از راه متعارف کسب نکرده‌اند. در این برنامه رضا رفیع میزبان خانمی است که سال ۱۳۲۹ در تهران به دنیا آمد، سال‌ها بعد به دلیل شرایط کاری پدر به زنجان مهاجرت می‌کنند. در سال‌های جوانی ازدواج می‌کند و بعد از آوردن هفت فرزند آرزوهایش را دنبال می‌کند. او با اینکه در زنجان تا کلاس ششم درس‌خوانده بود بعد از ازدواج برای رسیدن به هدف، به تحصیل ادامه می‌دهد. خبرهای بد زندگی او را فلج نمی‌کند، شهید شدن برادرش که برای او بسیار ناگوار است اما باعث فاصله او با هدفش نمی‌شود، همسرش هم از دنیا می‌رود اما بازهم خللی در اراده این زن ایجاد نمی‌شود.

راوی دوم برنامه مردی است که مصداق کامل راست‌گویی است. او در روستا به دنیا می‌آید و تا شش سالگی در روستا زندگی می‌کند اما از این سن با پدر و عمویش به گله‌داری و چوپانی مشغول می‌شود و در کوه و دشت، گله را به این‌سو و آن‌سو می‌برد. او تا ۱۵ سالگی در روستا می‌ماند. در این مدت از یکی از کپرهای روستا صدای خوش می‌شنود که کلماتش او را سحر می‌کنند. کلماتی که با جان او آشنا بود و انگار آن‌ها را در صدای جوی آب و بارش باران شنیده بود. هر وقت فرصت پیدا می‌کرد پشت آن کپر می‌نشست و آنچه می‌شنید را زمانی که در کوه و دشت به چوپانی مشغول بود تکرار می‌کرد. این تکرارها دارایی خاصی را برای او به وجود آورد.

قسمت چهاردهم از فصل پنجم مجموعه هزارداستان دوشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه از شبکه نسیم پخش‌ می‌شود و تکرار آن در ساعت سه بامداد و ۱۳ ظهر روز بعد خواهد بود. این برنامه به تهیه‌کنندگی جواد فرحانی و کارگردانی مریم نوابی نژاد ساخته و از شبکه نسیم پخش می‌شود.

۵۷۲۴۳

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *