ردپای گرانی‌ها، دوچرخه‌سواری زنان و مذاکره با آمریکا در تریبون‌های نماز جمعه

ردپای گرانی‌ها، دوچرخه‌سواری زنان و مذاکره با آمریکا در تریبون‌های نماز جمعهاسامی ائمه جمعه/ شهر

اهم بیانات مطرح شده از سوی ائمه‌جمعه

آیت‌الله سعیدی/ قم

*دفاع‌مقدس یکی از سخت‌ترین آزمون‌های ملت ایران بود فتح خرمشهر نقطه عطف این جنگ بزرگ بود و در این جنگ مزدوران منطقه از جمهوری اسلامی ایران سیلی سختی خوردند و هیچ‌گاه آن را فراموش نمی‌کنند از دولت و مسئولان می‌خواهیم در این جنگ اقتصادی با دفاع و حمایت از تولیدکنندگان داخلی و به‌کارگیری جوانان مبتکر و انقلابی محاصره اقتصادی دشمن را شکسته و به جهان نشان دهند ملت ایران برای عبور از مشکلات راه‌های زیادی دارد.

*از قوه قضاییه می خواهیم با مفسدین اقتصادی که تلاش می کنند خط نفوذ دشمن را در عرصه های سیاسی و اقتصادی بگشایند بدون هیچ ملاحظه ای برخورد قاطع و جدی کند.

*مراجع قانونی با قدرت جلوی مروجین فساد را بگیرند و اگر منکری سازمان یافته پیدا کردند لانه‌های آنها را از بین برده و بدانند قم شهر اهل بیت(ع) است و مردم قم تحمل این مفسدین را ندارند.

آیت‌الله مهدوی/ اصفهان

*نمیدانیم چرا هر زمان صحبت از حفظ حجاب خواهران شده و بحث علنی دوچرخه سواری دختران مطرح می‌شود عده‌ای که توجه به خواست دشمن ندارند به دنبال ایجاد اختلاف و مخالفت با قوانین برمی‌خیزند.

*حجاب قبل از اینکه اجبار از بیرون باشد مسئله‌ای درونی و الزام عقلی از درون است. چرا وقتی به موضوع حجاب می‌رسیم که استدلال عقلی دارد و مرتبط با حفظ آزادی فکری و بنیان خانواده‌ها است عده‌ای مقاومت می‌کنند.

*چه لزومی دارد آن مسئول اگر واقعا دلسوز است موضوع اختلاف‌انگیز را به رسانه‌ها بکشد. از قوه قضاییه می‌خواهیم با کسانی که در لفافه مسئولیت خود ایجاد اختلاف کنند برخورد شود. جامعه ما امروز نیاز به آرامش دارد و هرکسی نباید به خود اجازه دهد که با احکام شرعی و قوانین نظام جمهوری اسلامی مقابله کند.

آیت الله نورمفیدی/ گرگان

* مذاکره سم است چرا که طرف مقابل مرد نبوده و سر حرف خودش نیست و مذاکره هم معنی ندارد و تنها راه مقاومت است، چرا که ما 40 سال نتیجه این مقاومت را دیده‌ایم. اخیرا وزیر امور خارجه آمریکا به عراق رفت و گفت ما دنبال جنگ نیستیم ما مذاکره می‌خواهیم و مقاومت سبب عقب‌نشینی این قلدر شد.

* از نظر قانون اساسی مجلس جایگاه ویژه‌ای دارد و نظارت و مبارزه با فساد از وظایف آن است، آیا مجلس به این وظیفه عمل کرده است یا نه، متاسفانه اصل 44 که خصوصی‌سازی است درست انجام نشده است.

* در آینده نزدیک انتخابات داریم، افرادی که وارد مجلس می‌شوند باید شفاف‌سازی کنند و زد وبندها برای کشور سم است‌.

آیت الله دری نجف آبادی/اراک

*باید تولید داخلی بیش از پیش فعال شود. بایستی مسئولان امر، از واردات کالاهایی که توان تولید آنها در کشور وجود دارد خودداری کنند و مقابله جدی با قاچاق کالا را مدنظر داشته باشند.

* یکی از مسائلی که بسیار دارد اهمیت دارد، بهبود وضعیت معیشتی مردم است. این مهم بایستی در دستور کار مسئولان کشور و دستگاه‌ها قرار گیرد و در همین راستا مسئولان و مجلس شورای اسلامی، برای اصلاح نظام بودجه ریزی کشور اقدام کنند تا مشکلات و خلاهای موجود در این زمینه برطرف شود.

آیت‌الله  دژکام/ شیراز

*ردم انقلابی نشان دادند که انقلاب اسلامی دوران قاجار و پهلوی نیست که یک تکه از کشور برود، این مردم زیر پرچم امیرالمومنین(ع) و با اتحاد همه نیروهای مسلح نشان دادند که هر دشمتی بخواهد کشور را تهدید کند، نابود می‌کنند.

*دلسوزانه به کسانی که ممکن است فریب خورده باشند و رفتارهای ناهنجاری مانند کشف حجاب و سگ گردانی را انجام می‌دهند، می‌گویم که دست از کارهای خود بردارند وگرنه ممکن است آرایش جنگی ملت به گونه دیگری شود. ما دعا می‌کنیم که این افراد هدایت شوند اما حواسشان باشد در زمین دشمن بازی نکنند. 

*در یک کلانشهر چند صد هزار خانه خالی است اما عده‌ای با اجاره‌های چندین برابر روبه‌رو هستند این رویه باید اصلاح شود. 

*فاصله بین ارز با قیمت پایین و ارز نیمایی وجود دارد و با یک جابه‌جایی که انجام می‌شود مبالغی به دولت می‌رسد باید این پول صرف مردم کم درآمد شود.

*من یک حساب ساده سرانگشتی کردم و متوجه شدم که در همین اوضاع با همین امکانات موجود در استان فارس می‌توان بیش از 30 هزار شغل ایجاد کرد که اگر نشود ضعف مدیریتی است.

حجت الاسلام باقری/ اسالم

*دانش آموزی که کتابش را آب برده سهمیه به چه دردش می خورد؟ تنها راه عادلانه تعویق کنکور است. سهمیه دادن به کنکوری های استان های سیل زده نوعی اجحاف و ناعدالتی در حق دانش آموزان دیگر استان هاست. الان ما در یک شرایط خاص قرار داریم و اگر برنامه آموزشی دانشگاه ها کمی دیرتر شروع بشود یقینا اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

*عادی جلوه دادن روابط خارج از عرف، ترویج تجمل و مصرف گرایی، عدم توجه به جایگاه نماز و روزه داری، ترویج خشونت و سیاه نمایی، نشان دادن چهره غیرواقعی از تاریخ از جمله ضعف های آشکار سریال های ماه مبارک رمضان است و با این وضعیت اگر صداوسیما در ماه رمضان سریال نسازد سنگین تر است.

حجت الاسلام محمودی/ ورامین

* دشمن در جنگ نرم می خواهد با راه اندازی فضای مجازی اخلاق جوانان ما را هدف قرار داده است، این ماهواره ها کجا را هدف گرفته اند جولان زنان بدحجاب بدتر از بی حجاب در سطح شهر و آلوده کردن جوانان با چه هدفی صورت می گیرد، هدف دشمن از ترویج روابط نامشروع چیست. چرا ما در خوابیم؟ چرا برخی مردم ما در خواب به سر می برند چرا برخی مسئولین ما هنوز خواب هستند و چرا هشدارهای رهبری را جدی نمی گیرند.

آیت‌الله خاتمی/ زنجان

*{با انتقاد از گرانی‌ها در بازار}؛ برخورد جدی با برهم زنندگان امنیت بازار باید صورت گیرد. طبقه متوسط و ضعیف جامعه امروز در شرایط خوبی نیستند، در حالی که متأسفانه عده‌ای زالوصفت فقط به فکر خود هستند.

*  در شرایط حساس موجود بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت و انسجام در جامعه هستیم، باید از کشور یک صدا شنیده و همه باید وحدت و اتحاد داشته باشیم تا دشمن به هدف خود نرسد، همان‌طور که در ۴۰ سال گذشته نرسیده است.

حجت الاسلام فروغی/ اردبیل

* دشمن با به راه انداختن هیاهوی تبلیغاتی، فرستادن کشتی‌های نظامی به خلیج فارس و… در صدد جنگ روانی است. آنها می‌خواهند با فشارهای اقتصادی و نظامی همه را به وحشت بیاندازند.

حجت الاسلام حسینیان/ دامغان

* اینکه امروز چرا بازار اقتصادی چنین افسار گسیخته است و اینکه مجلس باید در کجا نظارت داشته باشد سوالاتی است که مردم مطرح می‌کنند، این مردم مظلوم امروز چه باید کنند و چرا مجلس با فساد مبارزه نمی‌کند لیکن باید پرسید چرا زبان نمایندگان کوتاه شده و لذا امیدواریم مجلسی‌ها به خود آیند و یک حرکت و قدمی در مبارزه با گرانی‌ها و فساد بردارند.

آیت الله شعبانی موثقی/ همدان

*اگر می‌خواهیم کشور از دست مدیران تنبل و اشراف زاده نجات پیدا کند و در آرایش جنگ اقتصادی پیروز شود باید تفکری که خرمشهر را آزاد کرده احیا کنیم، روش آزادی خرمشهرها واحد است و باید به آن توجه داشت.

* خطبه‌های نماز جمعه جای تخریب مسئولان نظام نیست اما جای مطالبه گری هست، بنای تخریب هیچ مسئولی را نداریم اما مردم حق مطالبه دارند و مسئولان باید پاسخگو باشند.

* از نمایندگان مجلس دهم چند سوال دارم، حرف‌هایم متوجه فرد خاصی نیست و از مجموعه مجلس دهم سوال دارم و می‌خواهم بدانم این نمایندگان در زمینه مبارزه با فساد چه کرده‌اند و کدام قانون مصوب شده که جلوی فساد در ادارات را بگیرد؟

* چقدر به مسئولان در مورد صف‌هایی که در خیابان‌ها و بازار برای تهیه اقلام ضروری مشاهده می‌شود تذکر داده‌اید؟ در شأن ملت عظیم ایران نیست که این چنین برای تهیه اقلام اساسی بعد از ۴۰ سال آن هم با این وضعیت در صف بایستند.

آیت الله میرعمادی/ خرم آباد

*مشکل اصلی مردم، مشکل معیشت است، گرانی‌ها فشار عجیبی بر مردم وارد کرده است، آیا مسئولان می‌دانند بر طبقات متوسط و ضعیف چه می‌گذرد؟ اگر می‌دانند مشکلات را برطرف کنند، چه کسی ارز دولتی را می‌گیرد و کالا را وارد نمی‌کند؟ این ارز دولتی را چه کسی و چگونه می‌گیرد؟ از مردم کاری برنمی آید، دولت ابزار مختلفی دارد که می‌تواند کنترل کند، کنترل کنید، ما از دولت می‌خواهیم نسبت به حل مشکل اقتصادی و معیشتی مردم اقدام انقلابی و تصمیم قاطع بگیرد تا دیگر بیشتر از این مردم تحت فشار نباشند.

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *