صحبت‌های صالحی امیری در حاشیه افتتاح موزه ملی ورزش

صحبت‌های صالحی امیری در حاشیه افتتاح موزه ملی ورزشبه گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم افتتاح موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک گفت: از همه کسانی که در تشکیل موزه نقش‌آفرین بودند تشکر می کنم. از حضور وزیر ورزش جهانگیری و سایر عزیزان تشکر می‌کنم موزه ملی ورزش سرمایه فرهنگی ایران است اساساً موزه ها با هدف جمع آوری اشیا ساخته می شوند ی موزه ها با هدف آموزش و افزایش سطح آگاهی جامعه تشکیل می‌شوند و گاهی موزه با هدف جذب توریسم طراحی می‌شود.

وی افزود: موزه ملی ورزش که امروز و در این ساعت توسط اسحاق جهانگیری افتتاح شد موزه ارزش های ملی ورزش است. این موزه، موزه فرهنگ و فضیلت است. این موزه، موزه مرام و اخلاق پهلوانی ایران زمین است. این موزه تجلی غرور مردم ایران است. 

صالحی امیری خاطرنشان کرد: اخلاقیات و ارزش های پهلوانان و ایرانیان در این موزه به نمایش گذاشته می‌شود که باعث غیرت و هویت ایرانی می‌شود. این موزه سرمایه اجتماعی است چون باعث افزایش اعتماد مشارکت و نشاط ایرانیان می شود. در یک کلام این موزه بیانگر تلخی ها و شیرینی ها و عرق جبین هزاران انسان هایی است که در صد سال گذشته از جان خود مایه گذاشتند تا کام ملت شیرین شود. این موزه نمایشگر لبخند و اشک های ملتی است که یک قرن در رقابت‌های آسیایی جهانی المپیک و پارالمپیک رقابت کردند.

رئیس کمیته ملی المپیک یادآور شد: این موزه از این لحظه که افتتاح شد به ملت ایران تقدیم می شود چرا که این موزه موزه ملی ورزش است. کمترین نقش را در این فرآیند من و همکارانم و بیشترین نقش را قهرمانان، وزارت ورزش و فدراسیون‌های ما بر عهده داشتند. اگر من در این جا صحبت می کنم به این معنا نیست که موزه به نام خودم است. ما تلاش می‌کنیم ورزش قهرمانی را در جهت اهداف نظام پیگیری کنیم.

انتهای پیام/ک

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *