انتخابات را در چارچوب قانون و بر مدار صیانت از آرای مردم برگزار می کنیم

انتخابات را در چارچوب قانون و بر مدار صیانت از آرای مردم برگزار می کنیمبه گزارش خبرآنلاین ، سعید ناجی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به انتخابات پیش رو افزود: اتتخابات طبق قوانین، مقررات و در چارچوب برنامه های مدون جمهوری اسلامی برگزار می شود و در این راستا تجمیع نظرات در قالب لایحه ارائه می شود که در صورت تایید منجر به اصلاح قوانین خواهد شد.

وی ادامه داد: در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی اصلاحیه هایی مد نظر بود که مورد تصویب نهایی نرسید و اعلام شد که به برگزاری این دوره از انتخابات نمی رسد.

وی افزود: تامین شرایط نسبی برابر برای کاندیداهای انتخاباتی، تامین امکانات در حوزه های شهری و دقت در بررسی صلاحیت ها در چارچوب قانون همه باید به درستی در کنار هم قرار گیرند تا مردم نیز در شرایط و بستری سالم و درست رای دهند.

معاون استاندار البرز با تاکید بر اینکه رفتار و بیان کاندیداها باید مقبول باشد، اضافه کرد: نباید افراد از امکانات و بستری که مهیا است سو استفاده کنند براین اساس رصد جدی بر روند بهره برداری کاندیداها از امکانات صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه کاندیداها اجازه ندارند با وعده های پوچ و توخالی از مردم استان رای بگیرند، گفت: در حوزه اجرا به عنوان ستاد انتخابات با همراهی فرمانداران در شهرستان های البرز، امکانات لازم را بسیج می کنیم که انتخابات در چارچوب قوانین به شیوه های ابلاغی از وزارت کشور در استان برگزار شود.

ناجی افزود: با تشکیل هیات های اجرایی در حوزه های انتخابیه، رفتارهای انتخاباتی رصد و نظارت می شود.

معاون استاندار البرز عنوان کرد: در زمان برگزاری انتخابات با استفاده از اختیارات ستاد، هوشیاری و دقت نظر کافی را خواهیم داشت و اگر انتخابات آتی به شکل الکترونیکی برگزار شود ضریب اشتباه و خطا نیز بسیار پایین تر خواهد بود.

وی با اشاره به خط مشی استاندارالبرز مبنی بر برقراری تعاملات صحیح با استفاده از ظرفیت های مختلف، گفت: اجرای طرح های مختلف و کلنگ زنی ها حاکی از توسعه و رونق اقتصادی هرچه بیشتر درالبرز است که در شرایط فعلی کشور باید با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و همراهی دولت و مجلس هرچه سریعتر ازاین شرایط عبور کرد.

ناجی با اشاره به اینکه فعالیت در فضای باز و اتاق های شیشه ای، تخلفات را کاهش می دهد، گفت: امروز در تلاش هستیم تا با برگزاری جلسات مختلف زمینه برای حل هرچه بیشتر مشکلات فراهم شود و دراین زمینه رسانه ها همراهان مسئولان برای رصد هرچه بهتر مسائل هستند.

وی اضافه کرد: حفظ امانت داری در انتخابات و توجه به این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و امروز باید ساختار سیاسی که درنتیجه ایثارگری و انقلاب اسلامی تشکیل شده هرچه بیشتر با امانت داری مراقبت کرد.

معاون استاندارالبرز اضافه کرد: مجریان انتخاباتی باید به درستی رصد کنند بنابراین نباید وعده های ناشدنی برای جلب نظر و اخذ رای از مردم وجود داشته باشد و دراین زمینه دستگاه های نظارتی کنترل بیشتری به خرج دهند.

ناجی اظهار داشت: دست اندرکاران امور انتخاباتی استان البرز با بسیج امکانات درستاد انتخابات استان و شیوه هایی که از طریق وزارت کشور اعلام می شود در چارچوب قوانین و دستورالعمل هایی که صادر شده درتلاش برای برگزاری انتخاباتی پرشور هستند.

وی افزود: با تشکیل هیات های اجرایی  در حوزه های انتخابیه برنامه ریزی لازم  صورت گرفته و در تلاش هستیم تا هرچه بیشتر این استان در مسیر توسعه قرار گیرد و آسیب های گذشته رفع شود.

وی ادامه داد: هزینه هر کاندیدا در جای خود قابل رسیدگی  است و  پیش بینی های قانونی انجام شده است بنابراین روش هایی بکارگرفته شده که مانع از هزینه های گزاف شود.

وی افزود: مردم انتخاب گر نهایی هستند و دست اندرکاران امور نظارتی باید اقدامات موثر را برای این امر داشته باشند.

معاون استاندار البرز ادامه داد: دراین عرصه نقش رسانه ها و تمام دست اندرکاران انتخاباتی حتی تشکل های غیردولتی برای شفاف سازی باید بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: با شفاف سازی باید بسترها را برای کاهش تخلفات فراهم کرد و مردم را با بینش هرچه بیشتر به پای صندوق های رای آورد بنابراین کسانی که  توانایی ندارند کاندیدا نشوند.

ناجی در ادامه به فعالیت های شورایی و نقش همفکری در جامعه اشاره کرد و افزود: این نوع فعالیت ها بهتر شده و البرز هم  شرایط بهتری داشته است چراکه  همه درتلاش برای افراد صالح هستند.

وی ادامه داد: تمام اختیارات امانتی در اختیار اعضای شوراها است باید با تلاش هرچه بیشتر  از این امکانات برای بهتر شدن شرایط برای مردم استفاده کرد.

وی تاکید کرد: خبرنگاران در حوزه شفاف سازی و اصلاح امور نقش موثری دارند و حذف حلقه رسانه صدمات سنگینی به حوزه رفتاری ما در مسایل مختلف می زند بنابراین آنان را  باید محترم شمرد.

ناجی خاطرنشان کرد: از مسئولان انتظار می رود در راستای طرح شکایت از خبرنگاران با سعه صدر بیشتری اقدام کنند و تا جایی ممکن فضا را برای انتقاد، تذکر و رصد اصحاب رسانه فراهم کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندارالبرز درادامه به بحث مسائل اجتماعی پرداخت و افزود: مجموعه استانداری البرز دراین حوزه دغدغه دارد و در جلسات ویژه از جمله کارگروه و شورای تامین مورد پیگیری است.

ناجی افزود: اعتیاد ،مواد مخدر، بانوان و جوانان از جمله مسائل حوزه اجتماعی است که به دنبال حل آنها هستیم و برای کمپ ماده 16 با هزار و 500 نفر ظرفیت و در نظر گرفتن استانداردها اعتبارات لازم برای آن پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: امروز در تلاش هستیم تا با  استفاده از تشکل های غیردولتی و واگذاری بخشی از امور بویژه در حوزه پژوهشی پیرامون آسیب های اجتماعی از این معضل بزرگ هرچه بیشتر جلوگیری کنیم.

وی افزود: با همکاری امور بانوان و بهزیستی استان درتلاش هستیم یک منطقه به صورت پایلوت مشخص شود تا با فعال سازی دفاتر تسهیل گری و ارائه آمار بصورت عملیاتی وضعت زنان سرپرست خانوار بصورت عملیاتی دنبال شود.

ناجی گفت: در حوزه سرقت نگرانی هایی داریم به ویژه سرقت های خرد که احساس ناامنی بیشتری دارد بطوریکه با مصوبات شورای تامین پیگیری ها دراین زمینه به جد دنبال می شود.

وی تاکید کرد: یکی از مباحث مهم در حوزه سرقت، به سرقت رفتن  خودروهای پارک شده است که علاوه چارچوب قانونی رفتارهای قانونمند قهرامیز نیز جای خود را دارد.

معاون استاندارالبرز اظهار داشت: افزایش 100درصدی کشفیات قاچاق بیانگر اقدامات موثر دراین زمینه است و  امروز با بسته شدن واحدهای مبلغ برندهای خارجی بدون مجوز در تلاش برای تبلیغ کالاهای داخلی هستیم .

وی افزود: درالبرز در حوزه سیاسی به تبع کشور به دنبال  قانونمند کردن رفتارهای سیاسی هستیم بنابراین باید شرایطی ایجاد کرد تا درچارچوب اخلاق هرآنچه منجر به اصلاح جامعه می شود درقالب ادبیاتی منصفانه بیان شود.

ناجی ادامه داد: باید فضا درآستانه انتخابات به نحوی ایجاد شود تا احزاب بتوانند در فضای سیاسی به بیان نقطه نظرات خود بپردازند که دراین زمینه برنامه هایی در حوزه ررفتارهای سیاسی خواهیم داشت تا برابر قانون تجمعات شرایط برای برگزاری جلسات احزاب در فضاهای بسته نیز فراهم شود.

46

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *