اولین اظهارنظر سرپرست سازمان غذا و دارو: می‌توانیم شرایط تحریم را کنترل کنیم

اولین اظهارنظر سرپرست سازمان غذا و دارو: می‌توانیم شرایط تحریم را کنترل کنیممحمد رضا شانه ساز در اولین گفت‌وگوی خود پس از انتصاب در سازمان غذا و دارو درباره کنترل شرایط تحریم و تأثیر آن بر حوزه فعالیتی این سازمان افزود: قطعاً می‌شود مشکلات ناشی از تحریم‌ها را حل کرد. در دوره قبلی تحریم‌ها مشکلات به این حد نبود و حتی تحریم‌های بانکی برای اولین بار ایجاد شده بود، اما با این حال پس از چند ماه چالش توانستیم مشکلات را از سر بگذرانیم.

شانه ساز درباره تغییرات احتمالی در سازمان غذا و دارو نیز بیان کرد: برنامه ما استفاده حداکثری از نیروهای موجود است و قرار نیست تغییراتی در سازمان غذا و دارو ایجاد شود و می‌خواهیم از نیروهای موجود استفاده بهینه کنیم. شاید تغییر آرایشی داشته باشیم، اما تغییر نفرات خیلی اتفاق نمی‌افتد.

سرپرست سازمان غذا و دارو اظهار داشت: محور اصلی کار ما در ابلاغ وزیر بهداشت مشخص شده و قرار است بر این محورها کار را پیش ببریم و خط مشی اصلی را وزیر بهداشت مشخص می‌کند.

شانه ساز گفت: حمایت از تولید داخلی دارو در دستور کار قرار دارد و یکی از اولویت هایی که وزیر بهداشت در ابلاغ خود بر ان تاکید کرده نیز حمایت از صنعت داروسازی داخلی است.

بعد از ظهر امروز وزیر بهداشت طی حکمی محمد رضا شانه ساز را به عنوان سرپرست سازمان غذا و دارو و مدیر اجرایی قرارگاه تأمین واردات مواد اولیه صنعت داخلی و داروهای ساخته شده، و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور منصوب کرد. پیش از این مهدی پیرصالحی عهده دار سمت ریاست سازمان غذا و دارو بود.

نمکی در بخشی از حکم خود خطاب به شانه ساز درباره حمایت از تولید داخل نوشته است: بدیهی است اداره آن مجموعه به شیوه قرارگاهی و با مشارکت دیگر اعضای منتخب اینجانب به عنوان هیأت اجرایی تحت نظر مستقیم وزیر تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد یافت. انتظار می‌رود همان گونه که از ابتدای حضور در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اصرار ورزیدم حمایت از تولید داخلی با اعتلای کیفیت از رسالت‌های اصلی ماست و در مورد محصولاتی که تولید داخل دارد اجازه ورود مشابه خارجی ممنوع است، این دستور شامل دارو و تجهیزات پزشکی است.

۲۳۵۲۳۵

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *