جلسات تشریفاتی در استانداری البرز جایگاهی ندارند

جلسات تشریفاتی در استانداری البرز جایگاهی ندارندالبرز شهبازی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به اینکه تشکیل این نشست ها تشریفاتی نیست بلکه به ویژه در سال رونق تولید هدفمند و برنامه محور دنبال می شود، افزود: سال گذشته ستاد تسهیل و رفع موانع تولید البرز در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیر فعال رتبه اول کشور کسب کرد و این امر امسال نیز با جدیت بیشتری مورد پیگیری قرار می گیرد.

وی ادامه داد: از مدیران و به خصوص اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید انتظار می رود با اشراف ویژه‌ای به پرونده‌های مطروحه در این ستاد رسیدگی کنند تا تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران سرگردان و بلاتکلیف نمانند.

شهبازی گفت: مهمترین مسئولیتی که نظام بر عهده ما به عنوان کارگزاران خود گذاشته رسیدگی به امور مردم است که بر اساس سیاست های دولت تدبیر و امید این ستاد نیز در راستای تحقق این امر مهم فعالیت دارد.

وی افزود: برای حل مشکلات مردم و به ویژه تولیدکنندگان آماده هستیم که از تمامی اختیارات خود استفاده کنیم و در این رابطه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و نخواهیم کرد.

استاندار البرز با قدردانی از همراهی بانک ها برای تسهیل و رفع موانع تولید اضافه کرد: برای ارتباط بی واسطه با فعالان اقتصادی در پورتال استانداری البرز، لینکی ایجاد شده تا موانع مطرح و در جهت حل آنها اقدام لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه پرونده ۸ واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی در این نشست مطرح شد، گفت: با اهتمام ویژه ای نسبت به رفع مشکل این واحدها تصمیم‌گیری شده و تدابیر لازم اتخاذ شد.

 شهبازی افزود: استان البرز در برگزاری جلسات کیفی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی، شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، تنظیم بازار و … جایگاه خوبی در کشور دارد. 

وی عنوان کرد با تمهیداتی که اندیشیده شد سال گذشته ۲۰۲ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در البرز صورت گرفت که ۱۰۰ میلیون دلار آن در اسفندماه محقق شد و حدود ۷۰۰ میلیارد تومان نیز سرمایه گذاری داخلی در این استان رقم خورد که به واسطه این امر جزو استان های برتر کشور هستیم.
استاندار البرز گفت: جای خرسندی دارد که در البرز فعالیت در حوزه های مختلف عمران و آبادانی و توسعه شهری و روستایی، اقتصادی، سامان گرفتن پروژه هایی که در گذشته بلاتکلیف مانده بودند، اکنون شاهد پویایی و روی ریل قرار گرفتن آنها هستیم.

وی افزود: البرز استانی است که به طور متوسط هر ۳ روز میزبان یک مسئول ملی بوده همچنین روز گذشته همراه مجمع نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی دیداری با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور صورت گرفت.

 شهبازی خاطرنشان کرد: در این دیدار در حوزه ارتقاء زیرساخت های آموزشی، بهداشت و درمان، ورزشی، راه سازی و… مطالبات استان طرح شد و قول مساعد رسیدگی به این امور از معاون رئیس‌جمهور اتخاذ شد. 

وی گفت: در خصوص سهم البرز از اعتبارات تبصره ۱۸ که بیش از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است نیز گفت‌وگو صورت گرفته و مقرر شد که این روند تسریع شود.

استاندار البرز افزود: از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دعوت شد که برای بازدید از روند پیشرفت پروژه های مهم استان در بحث حضور یابند و در این حضور دستور لازم برای سرعت بخشی به تکمیل پروژه ها بهره برداری مردم از این امکانات، به ویژه در حوزه راهسازی صادر شود.

وی با اشاره به اینکه در این دیدار در خصوص ساختمان جدید استانداری نیز گفت‌وگو شد، ادامه داد: معاون رئیس‌جمهور با رویکرد خوبی که به توسعه و عمران البرز دارد، دستور لازم را برای آغاز عملیات اجرایی این امکان به زودی صادر می‌کند.

شهبازی گفت: با توجه به اینکه البرز به دلیل رونق تولید و اشتغال، استانی مهاجر پذیر است، باید زیرساخت‌های لازم را برای با توجه ویژه ملی برای این حجم از جمعیت فراهم کنیم که معاون رئیس جمهور در این رابطه نیز دستور لازم را برای بازنگری اعتبارات ارتقاء زیرساخت های استان در کارگروه های تخصصی برنامه و بودجه صادر کرد.

46

منبع: خبر آنلاین

8 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *