شهید چمران از نگاه کاربران خبرآنلاین؛ یک چریک واقعی/اگر چمران زنده بود شورای نگهبان چه برخوردی با او داشت؟

شهید چمران از نگاه کاربران خبرآنلاین؛ یک چریک واقعی/اگر چمران زنده بود شورای نگهبان چه برخوردی با او داشت؟


به گزارش خبرآنلاین، 31 خرداد 1360 خاطره تلخی را در ذهن ایرانی‌ها و حتی لبنانی‌ها رقم زد. سی و هشت سال پیش در چنین روزی بود که مصطفی چمران که دیگر نزدیک به 40 سال است پسوند شهید کنار اسمش حک شده در منطقه دهلاویه خوزستان با اصابت ترکش خمپاره دنیای خاکی را ترک کرد و همانطورکه در آخرین دست‌ نوشته‌هایش گفته بود رقصی زیبا در برابر  مرگ به نمایش گذاشت.

حال که 38 سال از شهادت چریک سال‌های دفاع مقدس و یار امام موسی صدر می‌گذرد خبرانلاین برآن شد تا نظر کاربرانش را درباره شهید چمران بداند.(اینجا)

کاربران خبرآنلاین نظرات قابل توجهی زیر عکس شهید چمران ثبت کردند. باز هم اختلاف نظر در میان آنها موج می‌زد برخی او را به دلیل جدا شدن از همسر و فرزندانش برای مبارزه در لبنان مورد نقد قرار دادند و برخی هم او را یک چریک  واقعی می‌دانستند.

«چقدر جایش خالی است» این جمله ‌ای بود که بسیاری از کاربران از آن استفاده کرده بودند. 

با وجود همه این نظرات اما شاید بتوان گفت در میان نظرسنجی‌هایی که درباره شخصیت‌های تاریخی و سیاسی شده است کمتر چهره‌ای بوده است که کاربران این‌چنین  لب به تمجید از او باز کنند. «چریک واقعی» کلید واژه‌ای بود که در میان نظرات به کرات به آن اشاره شده بود. در این راستا فردی ناشناس در وصف او نوشته بود: «عارفی برحسته ،شخصیتی انقلابی ، مجاهدی نستوه و سربازی وطن پرست .‌روحش شاد که بیش از سهم خودش به این انقلاب و مردم کشورش خدمت کرد.‌»

شاید بسیاری از ما وقتی از شخصیت‌های برجسته که نامشان در تاریخ ثبت شده است  نام می‌بریم این سوال در ذهنمان نقش ببندد که اگر او زنده بود با چه برخوردی داشت و مواجهه اش با حوادث امروز چگونه بود موضوعی که نظرات متعددی درباره آن مطرح شده بود مثلا شخصی نوشته بود: «اگر زنده میماند و اینک حضور داشت , بواسطه حق گویی قطعا از فیلتر شورای نگهبان مطلقا” عبور نمی‌کرد.»

اما درمیان همه نظرات، نظر یک کاربر خبرنگاری جالب بود. کسی که بنا به گفته اش در لحظه ثبت این عکس کنار شهید چمران بوده است. او که با نام افشار نظرش را ثبت کرده بود نوشت: این تصویر از شهید چمران در بازدید از خط مقدم جبهه درست دو ماه قبل از شهادتش خبرنگاران همراهش گرفتند ..بنده در محل حضور داشتم ….تصاویر دکتر چمران ونقاط ثبت این تصاویر را هرگز فراموش نمی کنم

27216

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *