ظریف:ایران مرعوب تحریم‌ها برای مذاکره و توافق جدید نمی‌شود

ظریف:ایران مرعوب تحریم‌ها برای مذاکره و توافق جدید نمی‌شود


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ظریف در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی آمریکا تاکید کرده که در صورتی که آمریکا فشارهای اقتصادی بر مردم ایران را ادامه دهد این مسئله عواقبی خواهد داشت. محمد جواد ظریف تحریم‌های جدید آمریکا را تروریسم اقتصادی توصیف کرده که مردم عادی راهدف قرار داده است. او تاکید کرد: ما فرقی بین جنگ اقتصادی و جنگ نظامی نمی‌بینیم. آمریکا جنگی را علیه ما شروع کرده است و جنگ برای افراد حاضر در آن زجرآور است. ما ملت صریحی هستیم و می‌گوییم در جنگ هیچ کسی برنده نمی‌شود. همه بازنده‌اند و اما باخت گروهی نسبت به گروه دیگر سخت‌تر است. 
ظریف تاکید کرد: ما در جنگ اقتصادی آمریکا وظیفه داریم از مردم خودمان دفاع کنیم. 
وی در این مصاحبه اعلام کرد: اگر هدف ترامپ فشار بر مردم عادی کشور است او به این هدف رسیده است اما او به اهداف سیاسی خود با فشار بر ایرانی‌ها نخواهد رسید. 

مذاکره خیلی محتمل نیست
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین درباره اظهارات ترامپ درباره تمایل به مذاکره با ایران تاکید کرده که این مسئله خیلی محتمل نیست. 
محمد جواد ظریف در این مصاحبه همچنین به کتاب هنر معامله‌گری به سبک ترامپ  اشاره کرده و گفته است تجربه ترامپ در مشاوره املاک درباره ایران نتیجه‌ای ندارد. 
او در این رابطه گفت: سیاست‌ها و راهکارهای ترامپ شاید در بازار املاک جواب بدهد اما درباره ایران فایده‌ای ندارد. تنها چیزی که درباره ایران نتیجه دارد احترام گذاشتن است. هرگز ایرانی‌ها را تهدید نکنید. احترام را امتحان کنید. 

این منطقه نامش خلیج فارس است
محمد جواد ظریف همچینن درباره افزایش حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس به بهانه و ادعای افزایش تهدید از سوی ایران گفت: ما به این منطقه به دلیلی می‌گوئیم خلیج فارس. این منطقه ماست و ما حق دفاع از خود را داریم. 
وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: تصور کنید نیروهای ایران به خلیج کالیفرنیا یا فلوریدا بیایند. شما چه احساسی می‌کنید؟ چطور با چنین ماجرایی برخورد دارید؟ آمریکا ناوهای هسته‌ای خود را به آبهای ما و مجاورت ما فرستاده است. 
5050
 

منبع: خبر آنلاین

7 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *