عملکرد تیم جوانان از نگاه مربی تیم

عملکرد تیم جوانان از نگاه مربی تیم


بابک پورعالی: پس از به روی تخته رفتن پنج وزنه بردار جوان کشورمان در رقابتهای جهانی فیجی و کسب هفت مدال (یک طلا، دو نقره و چهار برنز) با شاهو جوانمردی مربی تیم درباره عملکرد نفرات، مصاحبه ای داشتم که بخش هایی از آن در ادامه آمده است:

درباره رضا بیرالوند متاسفانه یکی از بدترین بدشانسی ها پیش آمد چراکه ما برای او مدال در نظر گرفته بودیم. متاسفانه رضا از قبل از ناحیه آرنج اسیب دیدگی داشت که با آن مدارا می کرد ولی چون وزن کم کرده بود، فشار بیشتر شد. البته خوشبختانه آرنجش در نیامد و فقط دچار کشیدگی شد و باید  مدت کوتاهی دور باشد از صحنه و کارهای درمانی را انجام دهد.

در مورد حسین سلطانی باید بگویم دسته هشتادو یک، دسته سنگین و پر ترافیکی بود و این تجربه سلطانی بود که برای کسب مدال در این دسته بکار آمد. حسین حقیقتا خیلی شش دانگ و خوب عمل کرد و در حد انتظار بود و واقعا بیشتر از این نمی شد انتظار داشت. البته حسین هنوز در وزن جدیدش جا نیفتاده و وزن بدنش کم هست. قطعا در مسابقه های بعدی رکوردهای بهتری از او خواهیم دید و خیلی بهتر خواهد شد.

محمد حسینی واقعا غافلگیر کرد همه را. متاسفانه مشکل خروج از کشورش باعث شد که حسینی همراه با گروه دوم اعزام شود. به همین خاطر مجبور شد بعد از طی کردن یک مسافت سی و هشت ساعته، بلافاصله فردایش وزنه بزند. از طرفی چون اولین تجربه برون مرزی محمد بود توقعی از او نمی رفت که بتواند خیلی خوب عمل کند، اما حقیقتا در روز مسابقه بسیار خوب کار کرد و مزد تلاشش را هم خداروشکر گرفت. البته این را هم عرض کنم که در تمرینات خیلی بهتر از این بود و صدو شصت یکضرب و صدو نودو چهار دوضرب هم زده بود. فراموش نکنیم محمد هنوز به وزن ایده آل بدنی نرسیده. او تازه به دسته هشتادونه کیلو آمده و هشتادو و هفت کیلو وزن دارد و قطعا میتواند بهتر شود.

متاسفانه افشین طاهری با اینکه توانایی بالایی داشت نتوانست خوب عمل کند.  چند روز قبل با توجه تغییر آب و هوای افشین دچار کسالت شد و تب و لرز کرد که این موضوع روی عملکردش تاثیر گذاشت. او در حین مسابقه هم تب  داشت وگرنه افشین باید صدو هفتاد یکضرب و بالای صدو نود دوضرب می زد چون همیشه در تمرینات این وزنه ها را می زد و در آخرین رکوردگیری صدو هفتادو چهار یکضرب و صدو نودو سه دوضرب زده بود.

255 251

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *