عواملی که دست ترامپ را برای جنگ با ایران بسته است

عواملی که دست ترامپ را برای جنگ با ایران بسته استبه گزارش خبرآنلاین، ریچارد سوکولسکی از چهره‌های برجسته بنیاد کارنگی و آرون دیوید میلر مشاور اسبق وزارت امور خارجه آمریکا در امور خاورمیانه با انتشار مطلبی در وب سایت (ان پی آر) با عنوان چرا جنگ برای ترامپ و آمریکا بد است می‌نویسند: دولت ترامپ به طور آشکار و واقع گرایانه اعلام نکرده است که استفاده از حمله نظامی علیه ایران می تواند چه تبعاتی داشته باشد. ایران برای فروپاشی بسیار بزرگ و قوی است؛ با اقدام نظامی آمریکا علیه ایران نیز هیچ نیروی مخالف و قدرتمندی هم وجود ندارد که بتواند با استفاده از ناآرامی زمینه ساز سقوط شود.

در ادامه این تحلیل به نقش متحدان و پشتیبانی منطقه ای ایران اشاره شده و این دو تحلیلگر بر بالا رفتن هزینه های آمریکا در منطقه تاکید کرده اند. همچنین در این راستا به نقش مهم کشورهایی چون عراق، لبنان، یمن و افغانستان نیز اشاره شده است.

در این تحلیل همچنین تاکید شده که آغاز جنگی بی هدف و بدون دستاورد برای آمریکا زمینه ساز مناقشه ای بی انتها می شود که این موضوع بر خلاف انتقادها و خواست ترامپ مبنی بر پایان جنگ ها بی پایان است.

انزوای آمریکا بخش دیگری از این تحلیل است که می افزاید در زمان جورج بورش وی توانست ائتلاف کوچکی را برای جنگ علیه عراق تشکیل دهد ولی دولت کنونی آمریکا در این برهه از زمان و در بهترین حالت تنها می تواند از حمایت های دیپلماتیک و یا نظامی چند کشور مانند عربستان سعودی، امارات متحده عربی، اسرائیل و بریتانیا برخوردار شود.

مشروح این تحلیل را اینجا بخوانید.

310311

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *