قدرت دلار کم می‌شود/ پیش‌بینی یک اقتصاددان از کاهش شانس ترامپ برای دور بعدی ریاست‌جمهوری

قدرت دلار کم می‌شود/ پیش‌بینی یک اقتصاددان از کاهش شانس ترامپ برای دور بعدی ریاست‌جمهوری


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مرتضی ایمانی‌راد در تازه‌ترین یادداشت خود در اینستاگرام نوشت: «کاهش یک سال گذشته تولید در آمریکا، که در منحنی با چهار فصل با رنگ آبی نشان داده شده است، بیانگر کاهش بیشتر در مابقی سال ۲۰۱۹ است. »

وی متذکر شد: «برآوردها نشان می‌دهد که در سه فصل آینده تولید در آمریکا با کاهش بیشتری مواجه خواهد شد و همین کاهش قدرت دلار را نیز کاهش می‌دهد. »

این کارشناس ارشد اقتصاد تصریح کرد: «در هفته اول ماه ژوئن، به خصوص آمارهای امروز، جمعه هفتم ژوئن، نشانگر کاهش شدید اشتغال بود. آمار مشاغل جدید ایجاد شده آنقدر کم بود که بازار های مالی دلار را لرزاند و یورو اوج گرفت. »

ایمانی‌راد عنوان کرد: «این روند قابل پیش‌بینی بود و برای نیمه دوم سال میلادی پیش‌بینی می‌شود که این روند ادامه پیدا کند و یا حداقل تثبیت شود. »

وی یادآور شد: «نکته مهم این است که این کاهش چه معنی خواهد داشت. به طور خلاصه اثرش بر متغیرهای مهم جهانی به شرح زیر است، اول ایجاد فضا برای افزایش نفت به میزان محدود. به دلیل کاهش نرخ رشد جهانی نفت قدرت بالا رفتن زیاد را ندارد. دوم، افزایش شدید قیمت طلا. سوم، افزایش ین ژاپن. چهارم، افزایش یورو در بازارهای جهانی تا محدوده های ۱۵.۱، یورو به دلیل مشکلات اروپا زیاد نمی تواند اوج بگیرد. پنجم، افزایش یوان و دلارهای کالا پایه مخصوصا دلار نیوزیلند و دلار کانادا. »

این کارشناس ارشد اقتصاد خاطرنشان کرد: «در ضمن اگر آمارها باز هم در آمریکا ضعیف بیرون بیاید و بازارهای مالی به ریزش خود ادامه دهند، شانس ترامپ برای چهار سال بعدی بسیار کم خواهد شد. »

۲۲۳۲۲۵

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *