معاون وزیر امور خارجه، سالن یادمان شهدای بمباران شیمیایی سردشت را افتتاح کرد

معاون وزیر امور خارجه، سالن یادمان شهدای بمباران شیمیایی سردشت را افتتاح کردبه گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی،  صبح امروز /جمعه ۷تیرماه/ سالن یادمان شهدای بمباران شیمیایی سردشت توسط غلامحسین دهقان معاون حقوقی و بین‌المللی وزیر امور خارجه و محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی افتتاح شد.

در این مراسم اقصی نخشیپور فرماندار سردشت و سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه نیز حضور داشتند، غلامحسین دهقان معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه سردشت نماد مطلومیت ایران است و روزی خواهد رسید که مدعیان حقوق بشر تاوان مردم بی دفاع این شهر را خواهند داد، گفت: هر مدیر و مسئولی که در حق مردم رنج کشیده سردشت کوتاهی کند خیاتی بزرگ مرتکب شده است.

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی هم اظهار کرد: خود را مکلف و موظف به تغییر در سیمای آبادانی این سرزمین می دانیم و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی ورزیم. 
وی ادامه داد: سردشت اولین شهر قربانی فاجعه شیمیایی، فقط نماد مظلومیت ایران نیست، نماد برخورد دوگانه مجامع بین المللی در جهت تامین منافع ابرقدرت ها نیز هست. 
شهریاری افزود: مسیر توسعه سردشت با سرعت بالایی آغاز شده و ما خود را مکلف به تغییر سیمای این سرزمین می‌دانیم، سردشت باید زیبایی‌های خودرا در کنار مظلومیت و ندای صلح مردم به جهان معرفی کند.

بنا به گفته ابراهیم مبارک‌قدم مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی،  عملیات احداث این ساختمان سال ۱۳۸۹ در زمینی به مساحت ۳هزار مترمربع شروع و در سال ۱۳۹۵ با هزینه ۵۰ میلیارد ریال در سه طبقه شامل سالن‌های اجرا و نمایش و موتورخانه بوده به پایان رسید.

گفتنی است، رژیم بعثی و وقت عراق در هفتم تیر ۱۳۶۶ با استفاده از بمب‌های شیمیایی چهار نقطه پرازدحام سردشت را بمباران کرد که در این حمله ناجوانمردانه ۱۱۹ نفر از ساکنان غیرنظامی شهر شهید و بیش از هشت هزار نفر نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفتند و دچار مصدومیت شیمیایی شدند.

46

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *