چطور از ریجکت شدن ویزای کانادا جلوگیری کنیم؟

چطور از ریجکت شدن ویزای کانادا جلوگیری کنیم؟


کانادا کشوری زیبا است و با سفر به آن فرصت دیدن تعدادی از چشم‌نوازترین مناظر طبیعی جهان را خواهید داشت. مزیت دیگر کانادا که باعث متمایز شدن آن از دیگر کشورهای جهان شده است، چندملیتی بودن آن و وجود مردمانی با فرهنگ‌ها و مذاهب گوناگون در آن است. این مسئله باعث می‌شود تا فارغ از کشور محل سکونت و فرهنگ‌تان، سفر یا مهاجرت به کانادا برای‌تان تبدیل به تجربه‌ای لذت‌بخش بشود. فرصت دیدن این کشور زیبا و بهره بردن از تجربه‌های ارزشمند این سفر مشخصا مستلزم دریافت ویزای کانادا است که می‌تواند دشواری‌ها و مسائل مختص به خود را داشته باشد. اگر شما هم همانند عدهٔ زیادی از افراد، کانادا را به عنوان مقصد سفر یا حتی مهاجرت خود انتخاب کرده‌اید، در ادامهٔ این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با تدابیری آشنا کنیم که برای جلوگیری از ریجکت شدن ویزای کانادا باید مد نظر داشته باشید.

تکمیل فرم‌های مربوط به اخذ انواع ویزای کانادا

شاید پر کردن فرم‌های مربوطه در نگاه اول کار ساده‌ای به نظر برسد، اما تکمیل درست و دقیق این فرم‌ها حائز اهمیت ویژه‌ای است. تمامی اطلاعات ضروری باید درست و دقیق در فرم‌ها درج بشوند و همراه با جزئیات لازم باشند. حتی از ذکر جزئی‌ترین مسائل هم نباید صرف‌نظر کرد. کوتاهی در این مسئله می‌تواند منجر به ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا بشود. پس از برنامه‌ریزی برای سفر به کانادا شنیدن جواب منفی و مخالفت با درخواست ویزا می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد. بنابراین توصیه می‌شود در کمال دقت و صحت اقدام به پر کردن فرم‌های مربوطه کنید تا از این لحاظ خیال‌تان راحت باشد.

صحت و اعتبار اطلاعات ارائه‌شده

تمامی اطلاعاتی که برای دریافت ویزای کانادا ارائه می‌کنید باید صحیح و معتبر باشند. به‌هنگام پر کردن فرم‌ها متنی وجود دارد که با امضاء کردن آن صحت و اعتبار اطلاعات را تأیید می‌کنید. بی‌توجهی به این مسئله هم می‌تواند در نهایت منجر به ریجکت شدن ویزای شما شود. این مسئله صرفا مرتبط با اطلاعات و مدارک ضروری نیست و شامل حال مدارک جانبی هم می‌شود. مدارکی که به منظور قوت بخشیدن به درخواست‌تان استفاده می‌کنید. صحت و اعتبار اطلاعات و مدارک، مشخصا برای همه حائز اهمیت است و وقتی پای سفر به کشوری خارجی در میان باشد، این اهمیت دوچندان می‌شود. این مسئله برای جلوگیری از ورود غیرقانونی مسافران و مهاجران به‌دقت توسط مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بسنده نکردن به مدارک ضروری موردنیاز جهت اخذ ویزا

بسنده نکردن به مدارک ضروری موردنیاز ویزای کانادا

هرچه مدارک جانبی معتبر بیشتری فراهم کنید، امکان موافقت با درخواست‌تان بیشتر خواهد شد. باید قصدونیت‌تان از سفر یا مهاجرت به کانادا را مطرح کنید و نیز این مسئله را که چرا فرضا قصد دریافت ویزای مولتی کانادا را دارید (یا ویزای تحصیلی کانادا را). نباید از این لحاظ در ذهن افسر رسیدگی به پرونده شک‌وشبهه‌ای ایجاد بشود و در خصوص بازگشت شما به خاک کشور محل زادگاه پس از پایان اعتبار ویزا تردید کند.

مسئله حائز اهمیت دیگری که باید اثبات کنید، توانایی مالی است؛ اینکه در طول مدت اقامت کانادا توانایی پرداخت هزینه‌های مختلف را داشته باشید. تمامی مدارک موردنیاز برای اثبات توانایی مالی را باید در اختیار افسر سازمان مهاجرت قرار بدهید. ایدهٔ بدی نیست اگر بتوانید در شمار مدارک ضروری برای این منظور، مثل گواهی تمکن مالی، تعدادی مدرک معتبر دیگر هم فراهم کنید.

ارسال نامهٔ توضیحات و دعوت‌نامه در شمار مدارک موردنیاز

توصیه می‌شود در شمار مدارک و فرم‌های ضروری که برای اخذ ویزای کانادا ارسال می‌کنید، نامه‌ای شامل قصد و نیت‌تان از سفر به کانادا و جزئیاتی در این باره ارائه کنید. اگر به‌قصد سفر کاری وارد کانادا می‌شوید و از جانب شرکتی بخصوص مأموریت دارید، نامه باید سربرگ شرکت را داشته باشد. کوتاهی در ارائهٔ توضیحات متقاعدکننده می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای کانادا بشود.

در سوی دیگر، اگر به‌قصد سر زدن به دوستان، خانواده یا آشنایان وارد کانادا می‌شوید، حتما دعوت‌نامهٔ دریافتی از آن‌ها را در شمار مدارک دیگر در اختیار افسر رسیدگی به پرونده قرار بدهید. دعوت‌نامه پیش از آنکه توسط کسی که ساکن کانادا است ارسال بشود، نیاز به ثبت در دفتر اسناد رسمی خواهد داشت.

ارائهٔ مدارک اثبات‌کنندهٔ بازگشت به کشور زادگاه پس از پایان اعتبار ویزا

بازگشت به کشور مبدا پس از پایان اعتبار ویزای کانادا

این مسئله اهمیتی ویژه دارد و باید با فراهم کردن مدارک لازم جای هیچ‌گونه شک‌وشبهه‌ای برای افسر رسیدگی به پرونده باقی نگذاشت.

مدارکی که برای این منظور فراهم می‌کنید، باید حاکی از این مسئله باشند که از لحاظ اقتصادی و اجتماعی ریشه‌های محکمی در کشور زادگاه‌تان دارید و حتی اگر بخواهید، امکان ماندن بیش از موعد در خاک کانادا را نخواهید داشت. افسر رسیدگی به پرونده باید متقاعد بشود که پس از پایان اعتبار ویزا، به کشور خودتان بازخواهید گشت. تردید او در این باره می‌تواند به قیمت ریجکت شدن ویزای کانادا تمام بشود.

اگر برای سفر به کانادا قصد استفاده از خدمات مشاور یا تورهای مسافرتی را دارید، حتما باید از علم آن‌ها به روال قانونی فعالیت‌ها و مدارک موردنیاز کسب اطمینان کنید تا بتوانند فارغ از قصدونیت‌تان از سفر به کانادا، کمک‌حال شما باشند و اگر در مدارک گردآوری‌شده یا جایی دیگر کمبودی احساس کردند، شما را در جریان بگذارند. 

جمع‌بندی

در این مقاله سعی بر آن بود تا نگاهی کلی به مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا داشته باشیم. با در نظر داشتن نکات و توصیه‌های عنوان‌شده در این مقاله و نیز منابع مرتبط دیگر، شانس بیشتری برای موافقت با درخواست اخذ ویزای کانادا خواهید داشت. به‌خاطر داشته باشید که افسر رسیدگی به پرونده در سازمان مهاجرت، هیچ شناختی از شما ندارد و تنها ملاک او برای رسیدگی به درخواست، مدارکی است که مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین بهتر است با این ذهنیت و در کمال صداقت اقدام به فراهم کردن مدارک معتبر کنید و هر کجا احساس کردید نیاز به توضیح یا ذکر جزئیاتی بخصوص دارد، در قالب نامه‌های ارسالی آن‌ها را ذکر کنید.

ریجکت شدن ویزای شما نه تنها اتلاف زمان و هزینه است بلکه یک سابقه منفی در اخذ ویزا برای کانادا محسوب می‌ؤود که در آینده نیز پرونده‌های شما راتحت تاثیر قرار خوهد داد. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید از متخصصان شرکت ایران کانادا با بیش از ۱۰ سال تجربه کمک بگیرید. خدمات این شرکت عبارتند از:

۱. مشاوره و تشکیل پرونده

۲. تهیهٔ مدارک و ترجمهٔ رسمی آنها (دارالترجمه رسمی ایران کانادا)

۳. تکمیل پرونده و ارائه به سفارت

۴. تور انگشت‌نگاری (وقت سفارت کانادا و خدمات مربوط به آن)

۵. دریافت نتیجهٔ درخواست ویزا از سفارت

۶. پیکاپ ویزای کانادا

برای مطالعه بیشتر در مورد انواع ویزای کانادا و دریافت مشاوره رایگان، به لینک زیر مراجعه کنید:

ویزای کانادا

2121

منبع: خبر آنلاین

8 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *