امارات: گزارش نیویورک‌تایمز تاییدی بر حمایت قطر از تروریسم است

امارات: گزارش نیویورک‌تایمز تاییدی بر حمایت قطر از تروریسم استبه گزارش سایت النشره، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه گفت، گزارش روزنامه نیویورک تایمز که بر ارتباط قطر با رادیکالیسم و متوسل شدنش به تروریسم علیه امارات تصریح دارد، تاکیدی بر درست بودن اقدامات این کشور علیه دوحه است.

نیویورک تایمز پیش از این ضمن انتشار گزارشی، سفیر قطر در سومالی و یک افسر سازمان اطلاعات قطر را که در نقش یک بازرگان خود را جا زده است، به این امر متهم کرد که در انفجارهایی که در بندر بوساسو سومالی در ۱۸ مه رخ داد، دست داشتند.

پیشتر دوحه درستی گزارش نیویورک تایمز را رد و اعلام کرده بود، همواره سیاست خارجه قطر برقراری ثبات و شکوفایی در دیگر کشورها بوده و دوحه در امور داخلی کشورها مداخله نمی‌کند و کسی که دست به اقدامی غیر از این می‌زند نماینده دولت قطر نیست.

قرقاش در واکنش به این اظهارات طرف قطری مدعی شد، نمی‌توان با بیانیه شتاب زده‌ای که همراه با تحقیق و بررسی نیست، صحت گزارش روزنامه مذکور را رد کرد.

وی در ادامه مدعی شد،‌ اتهام متوسل شدن به تروریسم علیه امارات تأسف آور است و آنچه که رخ داده است تاکیدی بر درست بودن اقدامات کشورهای محاصره کننده است.

310311

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *