بازداشت زنان داعشی چشم آبی؛ فرانسوی‌های تروریست در ترکیه گیر افتادند

بازداشت زنان داعشی چشم آبی؛ فرانسوی‌های تروریست در ترکیه گیر افتادنداداره امنیتی شهر «کیلیس» ترکیه روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت که دستگاه مبارزه با تروریسم این کشور پس از کسب اطلاعاتی درباره تصمیم گروهی از عناصر تروریستی مبنی بر ورود غیرقانونی به ترکیه،  در مرزهای ترکیه با سوریه عملیات ضد تروریستی انجام داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، در این عملیات سه زن داعشی دارای تابعیت فرانسه که از سوی پلیس اینترپل تحت پیگرد بودند، دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش، زنان داعشی فرانسوی به همراه ۹ کودک قصد ورود غیرقانونی به ترکیه را داشتند، که دستگیر شدند.

پلیس ترکیه دی‌ماه سال گذشته نیز ۱۲ مظنون داعشی از جمله دو زن را که از سوی فرانسه تحت تعقیب بودند، در استان بورسا واقع در شمال غرب ترکیه بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی ترکیه در خردادماه گذشته نیز ۱۸ مظنون به ارتباط با گروه تروریستی داعش را در سه استان این کشور دستگیر کرده بودند.

به گفته مقام‌های ترکیه‌ای، تاکنون ۲ هزار نفر در این کشور به جرم همکاری با داعش دستگیر و ۷ هزار نفر دیگر نیز از این کشور اخراج شده و برای  ۷۰ هزار نفر نیز به دلیل ظن همکاری به داعش، روادید ورود به ترکیه صادر نشده است.

ترکیه در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ با سلسله حملات تروریستی مواجه شده بود که این سلسله حملات به کشته شدن ۳۰۰ تن منجر گردید.

 در حمله تروریستی سال ۲۰۱۷ به مناسبت آغاز سال نوی میلادی به کلوب شبانه‌ای در استانبول که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، ۳۹ تن که بیشتر آن‌ها خارجی بودند، کشته شده بودند.

۶۴۲۳۱

منبع: خبر آنلاین

7 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *