برای همراهی سالمندان با کمپین محافظم باش همراه شوید

برای همراهی سالمندان با کمپین محافظم باش همراه شوید


همانطور که میدانید در ایران، همواره دانشجویان قلب تپندۀ ملت بوده اند. این دانشجویان بودند که چهل سال قبل انقلاب را به پیروزی رساندند و از آن موقع، همواره در راه توسعه و پیشرفت ایران تلاش میکنند. درواقع همیشه دانشجویان در مسائل اجتماعی پیشتاز بوده و هستند. جمهوری اسلامی نیز دانشجویان را بزرگترین سرمایۀ خود میداند.

در این بین شبکه های اجتماعی راه های تازه ای را برای نظر دهی و انتقاد فراهم آوردند و دانشجوها در این شبکه ها نیز فعال هستند و نظرات و انتقادات خود را بیان میکنند و از فضای اینترنتی برای اطلاع رسانی استفاده میکنند.

یکی از مشکلاتی که شایان توجه بیشتری از طرف مردم و مسئولین است، وضعیت ناگوار و معیشت سخت سالمندان و بازنشستگان است که در مقاطعی این قشر آسیب پذیر جامعه را وادار به اعتراض کرده است بطوری که برخی از سالمندان و بازنشستگان چندین و چند بار روبروی مجلس و اماکن دولتی مربوطه تجمع کرده اند، ولی از آنجایی که جمعیت این تجمع کنندگان به صدها نفر بیشتر نمیرسد، این قدرت را ندارند که اقدامی جدی در این زمینه انجام دهند.

در این زمینه باز هم دانشجویان فعال و دلسوز جامعه را میبینیم که بیدار شده اند و به سالمندان و بازنشستگان یاری میرسانند و در افکار عمومی به این مسئله جایگاه بهتری میدهند.

به طور مثال میتوان به صفحه کمپین “محافظم باش  @mohafezambash در اینستگرام، توییتر و تلگرام اشاره کرد که توسط گروه از دانشجویانی تشکیل شده که سعی دارند به بازنشستگان و سالمندان یاری برسانند و به آنها کمک کنند که سن سالمندی را محترمانه پشت سر بگذارند.

یکی از مهمترین اهداف این کمپین اطلاع رسانی در رسانه های آنلاین درباره برخی مشکلات و انتشار فراخوان جهت یافتن بهترین راه حل مشکلات و بحرانهای بزرگسالان و بازنشستگان است. زیرا بخش بزرگی از سالمندان و بازنشستگان تلاش و کوشش بسیاری برای آبادی کشور عزیزمان ایران داشته اند اما متاسفانه اکنون بدلیل مشکلات اقتصادی نمیتوانند به صورت محترمانه دوران سالمندی و پیری خود را پشت سر بگذارند و متأسفانه آنطور که باید و شاید با آنها رفتار نمیشود!

این کمپین  که یک پروژه اجتماعی – دانشجوی است، امیدوار است بتواند با همراهی کسب و کار های مختلف، خیرین و مسئولان در حل بخشی از مشکلات معیشتی این عزیزان یاری برساند تا مرحمی کوچک بر دردهایشان باشد.

۲۱۲۱


منبع: خبر آنلاین

5 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *