درخواست کمک خدمه کشتی ایرانی در آستراخان / افراد روانه بیمارستان شدند

درخواست کمک خدمه کشتی ایرانی در آستراخان / افراد روانه بیمارستان شدندبه نقل از اسپوتنیک، شعبه محلی وزارت موقعیت‌های اضطراری روسیه در آستاراخان اعلام کرد نیروهای اورژانس در پی دریافت پیام کمک، خدمه کشتی تجاری ایرانی را به بیمارستان منتقل کردند.

در بیانیه‌ای که در وب‌سایت این وزارت‌خانه قرار گرفته آمده است: «در ساعت ۲۰:۳۲ به وقت مسکو پیامی از خدمه کشتی تینا ایران مستقر در بندر آستراخان دریافت کردیم مبنی بر اینکه از لحاظ سلامتی وضعیت مساعدی ندارند».

به نوشته اسپوتنیک، پس از دریافت این پیام نیروهایی از وزارت اورژانس، وزارت سلامت و خدمات نظارت بر رفاه مصرف‌کنندگان برای کمک به خدمه ایرانی به آستراخان اعزام شدند.

همچنین بنا بر گزارش «ایسنا»، کنسول ایران در سرکنسولگری کشورمان در آستراخان در خصوص وضعیت ملوانان ایرانی که در این بندر بستری هستند، توضیح داد: ما در خصوص ملوانان ایرانی با مالک کشتی در ایران صحبت کردیم. شرکت هم مشخص شد. آن‌ها اعلام کردند که ۹ نفر از خدمه ایرانی مشکل پیدا کردند، اما وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه شمار بیماران را ۱۰ نفر اعلام کرده است. بیماری اکثر آن‌ها شدید نیست. کنسولگری با آن‌ها دیدار خواهد کرد تا اگر به تمدید اقامت نیاز داشته باشند، این موضوع حل شود.

او در ادامه افزود: چنین حوادثی طبیعی است و هم اکنون نمی‌توان زمان مشخص بازگشت ملوانان را اعلام کرد. ما کشتی‌هایی داشتیم که در داخل آن‌ها ملوان‌هایی بودند. گاهی اوقات آن‌ها مسموم می‌شدند و یا دچار امراض دیگری می‌شدند. ممکن بود چند روزی نیز بستری بشوند. اقامت ملوان‌ها محدود بود، ولی با هماهنگی که با دولت آستراخان داشتیم اقامت آن‌ها را تمدید کردیم. امیدوار هستیم که در این مورد نیز مشکل خاصی پیش نیاید.

2323

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *