شرایط گرفتن ویزای چین؟ – خبرآنلاین

شرایط گرفتن ویزای چین؟ – خبرآنلاین


کشور چین در شرق قاره آسیا واقع شده است و به دلیل داشتن شرایط اقتصادی و تجاری و بازرگانی بسیار مناسب هر ساله تعداد زیادی از مردم سراسر دنیا به این کشور مسافرت می کنند. شرایط گرفتن ویزای چین نسبت به سایر کشورها بسیار ساده تر می باشد. زبان رسمی مردم کشور چین زبان ماندارین است و واحد پول این کشور یوان می باشد.برای سفر به کشور چین نیاز به ویزا میباشد.مدت اعتبار ویزای چین یک ماه است که باید قبل از اقدام برای ویزا مدارک مورد نیاز را آماده کنید.اگر مدت اعتبار ویزا رو به پایان باشد و قصد اقامت بیشتری در کشور چین دارید قبل از پایان اعتبار ویزا باید برای تمدید ویزا اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای چین

 •  کپی از تمام صفحات شناسنامه متقاضی
 •  اصل پاسپورت یا گذرنامه با حداقل شش ماه دارای اعتبار
 •  دو قطعه عکس بدون عینک با زمینه سفید
 •  بیمه نامه یک ماهه
 •  رزرو هتل برای مدت اقامت در کشور چین یا ارسال دعوتنامه از طرف خانواده یا کسی که مقیم چین است برای متقاضی اخذ ویزا
 •  بلیط رفت و برگشت هواپیما  به کشور چین
 •  تکمیل فرم اخذ ویزا
 •  تمکن مالی
 •  این مدارک باید به ترجمه ی زبان رسمی انگلیسی و با دو سری کپی و به تایید وزارت امور خارجه ایران باشد.
 •  برای تحویل دادن مدارک جهت درخواست ویزا باید حتما خود شخص حضور داشته باشد امکان ارسال مدارک از طریق پست وجود ندارد.
 •  درصورتی که قصد دریافت ویزایی با اعتبار بیشتر از شش ماه داشته باشید باید آزمایش های  پزشکی رانیز به همراه داشته باشید.

انواع ویزای چین

گرفتن ویزای چین با استفاده از قانون توریست

این ویزا به منظور گردشگری و دیدار اعضای خانواده و استراحت و گذراندن اوقات فراغت می باشد.با توجه به تاریخ صدور ویزا تا یک ماه قبل از تاریخ انقضای ویزا میتوان برای ورود به کشور چین اقدام کرد و پروسه کاری برای صدور ویزا به مدت سه تا چهار روز طول می کشد.برای اخذ ویزای چین به صورت گروهی باید آژانس مسافرتی چین برای آژانس مسافرتی ایران دعوتنامه ارسال کند که مدت اعتبار این ویزا یک ماه است و با آن میتوان تا 14 روز در کشور چین اقامت داشت.برای اخذ ویزای توریستی نیاز به مصاحبه نیست و می توانید شخص دیگری را نیز برای اخذ ویزا مامور کنید و اگر قبلا به کشور چین سفر کرده باشید و هنوز ویزا دارای اعتبار باشد می توانید مجدد به این کشور سفر کنید در غیر اینصورت باید برای اخذ ویزای جدید اقدام کنید.

گرفتن ویزای چین با استفاده از قانون کار

افرادی که می خواهند ویزای کار از چین دریافت کنند باید مجوز کار یا مجوز استخدام از چین دریافت کند و دارای تجربه کاری و حرفه ای خوبی باشند.و به علت شغل های فراوان و محیط های عالی و پردرآمد که در کشور چین وجود دارد مسئولان توجه ویژه ای به بخش کار دارند و مدت اعتبار ویزای کار در کشور چین پنج سال است و اگر تمایل به اقامت بیشتری در چین دارید باید قبل از پایان اعتبار ویزا از طریق سفارت برای تمدید ویزا اقدام نمایید.در کشور چین دانشجویانی که در حال تحصیل در چین می باشند نمی توانند همزمان در کنار تحصیل در این کشور مشغول به کار نیز باشند.

ویزای چین انفرادی

ویزای انفرادی نیز همانند ویزای تجاری با مدت اعتبار یک ماه می باشد و متقاضیان سی روز می تواند در کشور چین اقامت داشته باشند. در این ویزا کاغذ اعتبار غیرقابل جعلی در یک یاز صفحات ویزا توسط سفارت قرار داده شده است که این ویزا را می توان حداقل در سه روز کاری اخذ کرد.

ویزای چین گروهی

این ویزا نیزدارای مدت اعتبار یک ماه است و حداقل برای پنج نفر این ویزا صادر می گردد که به صورت گروهی باید ورود و خروج به کشور چین داشته باشند.

ویزای چین مولتی

ویزای مولتی چین دارای یک سال اعتبار می باشد که برای اخذ ویزا 3 روز کاری نیاز می باشد این ویزا می توان به دفعات مکرر به چین سفر کرد و در هنگام اخذ ویزا حداقل 4 ویزای تجاری چین الزامی می باشد.

نکات مهم گرفتن ویزای چین

 •  مبلغ واریزی برای اخذ ویزا برای کودکان نیز همانند بزرگسالان می باشد و بعد از واریز مبلغ به حساب سفارت قابل برگشت نیست.
 •  مدارک را تا پایان سفر همراه خود داشته باشید تا در صورتی که پلیس مرزی هنگام ورود به کشور چین مدارک را درخواست کند مشکلی برای ورود به این کشور بوجود نیاید.

هزینه های ویزای چین

 •  ویزای توریستی گروهی مطابق تمکن مالی ارائه شده با مدت اعتبار 40 روزه و مدت گرفتن ویزا 10 روز به مبلغ 88 دلار می باشد.
 •  ویزای توریستی گروهی فوری مطابق تمکن مالی ارائه شده با مدت اعتبار 40 روز و مدت گرفتن ویزا 7 روز به مبلغ 118 دلار می باشد.
 •  ویزای توریستی یک ماهه عادی با مدت اقامت یک ماه و مدت اعتبار 3 ماهه و مدت گرفتن ویزا 7 روز به مبلغ 140 دلار می باشد.
 •  ویزای توریستی یک ماهه فوری با مدت اقامت یک ماه و مدت اعتبار سه ماهه و مدت گرفتن ویزا 5 روزه به مبلغ 170 دلار می باشد.

                                                          

نتیجه گیری :

در پایان بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به یکی از موسسات حقوقی مهاجرت رسمی در کشور ایران مراجعه کنید. موسسه حقوقی Go2TR توانسته با جذب بیش از ۳۵۰  هزار نفر دنبال کننده در شبکه اجتماعی خود اطلاعات گسترده ای در زمینه مهاجرت برای علاقمندان تولید نماید.

2121

منبع: خبر آنلاین

5 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *