فیلم | تیزر فیلم «کیارستمی و عصای گمشده» رونمایی شد

فیلم | تیزر فیلم «کیارستمی و عصای گمشده» رونمایی شدبه گزارش خبرآنلاین؛ داستان این فیلم روایت تازه ای از نوع نگاه کیارستمی به زندگی و سینما است. محمودرضا ثانی به مدت 4 سال، زمانی که کیارستمی ورکشاپ های سینمایی دراسپانیا و کلمبیا برگزار می کرد، نوع نگاه یک مولف، دیدگاه و جهان بینی کیارستمی را به تصویر کشید.

تدوین فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» توسط محمودرضا ثانی به اتمام رسیده و تیزر این فیلم سینمایی امروز 14 تیرماه در سومین سالروز درگذشت کیارستمی رونمایی شد.

محمودرضا ثانی کارگردان فیلم «کیارستمی و عصای گمشده» در راستای رونمایی از تیزر این فیلم سینمایی درباره حال و هوای خود از همراهی و زندگی با کیارستمی در مدت زمان 4 سال گفت: همیشه چراغ دستگاه ذهنی اش روشن و به قول خودش چشم سومش نه در حال دیدن بلکه نگاه کردن بود.

وقتی موضوع ورک شاپ ها مشخص می شد تمام تمرکزش را بر روی آن می گذاشت و مدام قصه های جدید از ذهنش تراوش وبرای شاگردانش تعریف می کرد و می گفت هرکس دوست دارد می تواند آن را بسازد اما به یاد ندارم هیچ کدام از دانشجویان جسارت ساختن آنها را پیدا کرده باشد چون دنیای ذهنی او را فقط خودش می دانست چگونه باید بسازد. همه چیزش متعلق به خودش بود. او به دانشی شخصی دست یافته که به قول ژان کلودکاریر غیر قابل تقلید و برای خود کیارستمی دوری از تقلید از خویش بود و به همین روال مدام خط شخم خویش را عمیق تر می ساخت.

به گفته بهروزنشان تهیه کننده فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، این فیلم به زبان های مختلف زیرنویس شده و به زودی نمایش آن در ایران و نقاط مختلف جهان اغاز خواهد شد.

لازم به توضیح است محمودرضا ثانی پیش از ساخت فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، کتاب «عباس کیارستمی ودرس هایی از سینما» را تالیف کرد و این کتاب به زبان های مختلف ترجمه شد و درایران وآمریکا چاپ و توزیع شد.

6161

منبع: خبر آنلاین

7 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *