واکنش اتحادیه عرب به تشدید درگیری‌ها در لیبی

واکنش اتحادیه عرب به تشدید درگیری‌ها در لیبی


 اتحادیه عرب بمباران پناهگاه مهاجران در شهر «تاجوراء» در شرق طرابلس را که به کشته شدن بیش از ۴۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ نفر منجر شد، محکوم کرد.

«محمود عفیفی» سخنگوی رسمی دبیرکل اتحادیه عرب امروز چهارشنبه گفت که این اتحادیه بر ضرورت پرهیز از هدف قرار دادن غیرنظامیان، حفاظت از تأسیسات غیرنظامی، زیرساخت‌ها و تضمین ارسال کمک‌های انساندوستانه به مناطق جنگ‌زده، تأکید می‌کند.

طبق گزارش وبگاه «الیوم‌السابع»، عفیفی همچنین گفت که اتحادیه عرب خواهان کاهش فوری درگیری‌ها و عملیات نظامی در لیبی است که اکنون وارد چهارمین ماه شده است.

وی بر ضرورت بازگشت به روند سیاسی و دستیابی به حل‌وفصل فراگیر و دائمی بحران لیبی تأکید کرد.

هیأت سازمان در لیبی امروز چهارشنبه اعلام کرد که در حمله دیشب به پناهگاه مهاجران در «تاجوراء» واقع در شرق طرابلس، ۴۴ نفر کشته و بیش از ۱۳۰ نفر نیز زخمی شدند.

نیروهای «خلیفه حفتر» روز دوشنبه اعلام کرده بودند که برای آغاز حملات گسترده به اهدافی در طرابلس آماده می‌شوند.

چهارشنبه گذشته شهر غریان که دروازه اصلی پایتخت لیبی محسوب می‌شود و مقر فرماندهی حفتر برای تصرف طرابلس بود با وجود حمایت‌های مصر، عربستان سعودی، امارات، فرانسه و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از وی، از نیروهای حفتر بازپس گرفته شد. پس از این شکست حفتر که ترکیه را به حمایت تسلیحاتی از دولت وفاق ملی به ریاست «فائز السراج» متهم کرده، تهدید کرد که هواپیماها و کشتی‌های ترکیه به مقصد لیبی و بالعکس را هدف قرار خواهد داد.

310311

منبع: خبر آنلاین

5 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *