کارگران عربستان شش ماه است حقوق نگرفته‌اند

کارگران عربستان شش ماه است حقوق نگرفته‌اند


به گزارش خبرآنلاین به نقل از راشاتودی، کسری بودجه عربستان در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۲۱.۶  درصد بوده است و این کسری بودجه در سال ۲۰۱۶ به ۱۹.۴ درصد رسید و صندوق بین المللی پول می گوید این کشور باید سعی کند تا بودجه اش را تنظیم کند.

آیا کاهش قیمت نفت عربستان را مجبور به استخراج بیشتر آن می کند؟

صندوق بین المللی پول درگیری عربستان در تنش های منطقه و کاهش قیمت نفت را دو علت اصلی ورشکستگی این کشور می داند.

این درگیری های منطقه ای شمار بی خانمان ها و پناهندگان را به گونه ای افزایش داد که از سال ۱۹۹۰ بی سابقه بوده است.

رسیدن به اقتصاد پایدار و متوازن در این شرایط برای این کشور بسیار چالش برانگیز است و نیازمند ایجاد بیش از ۱۰ میلیون شغل است.

خیلی از تحلیلگران اقتصادی می گویند قیمت نفت عربستان به دلیل آینده سوخت های فصیلی پایین باقی خواهد ماند و این کاهش قیمت برای بزرگترین صادرکنندگان نفت به معنای کاهش نجومی درآمد است و حتی این کاهش درآمد ممکن است تنها در یک سال به ۳۶۰ میلیارد دلار برسد.

اعضاء اوپک (ایران، کویت، عربستان سعودی، عراق و امارت متحده عربی) همگی یکبار کاهش شدید قیمت نفت و کاهش نجومی درآمد را تجربه کرده اند.

این اولین باری است که عربستان از سال ۲۰۰۹ تا کنون کسری بودجه را تجربه می کند و کاهش قیمت نفت که ۸۰ درصد درآمد این کشور را تامین می کند بزرگرین ضرر را به این کشور زده است به طوری که دولتمردان را مجبور کرده است تا پروژه های در حال ساخت را متوقف کنند و شروع به فروش اوراق قرضه کنند.

در حال حاضر کسری بودجه دلیل توقف پروژه های ساخت و ساز در این کشور است و پیمان کاران و کارگران برای ۶ ماه است که حقوق نگرفته اند.

دولتمردان این کشور خواهان صحبت با سایر اعضاء اوپک برای بالا بردن قیمت نفت هستند ولی فروش نفت به تنهایی نمی تواند آینده کشورها را تامین کند.

۲۲۳۲۲۷

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *