کره شمالی درباره آزمایش موشکی روز گذشته توضیح داد

کره شمالی درباره آزمایش موشکی روز گذشته توضیح دادبه گزارش خبرگزاری رویترز، به گفته تحلیلگران، این آزمایش موشکی که اوایل صبح پنجشنبه صورت گرفت را می‌توان هشداری برای آمریکا نیز به شمار برد.

کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی به شخصه آزمایش دو موشک بالستیک کوتاه برد را که نخستین آزمایش از زمان دیدار میان وی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ماه گذشته میلادی انجام شد، نظارت کرد.

رهبری کره شمالی گفت: ما در مقابل تهدیدهای مستقیم و بالقوه برای امنیت کشورمان که از جانب کره جنوبی است، ایستادگی می‌کنیم و ساخت بدون توقف سیستم‌های تسلیحاتی فوق قدرتمند را ادامه می‌دهیم تا این تهدیدها را از میان برداریم.

این آزمایش‌های موشکی باعث به وجود آمدن تردیدهایی درباره احیای مذاکرات اتمی بین آمریکا و پیونگ یانگ شده است که از فوریه سال جاری میلادی و نشست هانوی، ویتنام متوقف شد.

یکی از مقام‌های وزارت دفاع کره جنوبی گفت، این موشک‌ها نوع جدیدی از موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد هستند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اشاره مستقیمی به ترامپ یا آمریکا نکرد اما گزارش داد، کیم جونگ اون مقام‌های کره جنوبی را بابت به راه انداختن رزمایش‌های مشترکی که ترامپ قول توقف آنها را پس از نخستین دیدارش با رهبری کره شمالی در 2018 داده بود، به شدت مورد انتقاد قرار داد.

مدیر سایت نورس 38 که مسئول بررسی اوضاع در کره شمالی است، گفت: در حالی که پیام امروز کره شمالی مستقیما برای سئول بود، اما نشانه‌هایی هم برای واشنگتن داشت. در مواردی، می‌توان گفت که این پیام شبیه به نسخه اعمال فشار حداکثری کره شمالی علیه کره جنوبی و آمریکا است.

310311

منبع: خبر آنلاین

5 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *