ارسال ۸۵۰ اثر به کنگره شعر محرم در تبریز

ارسال ۸۵۰ اثر به کنگره شعر محرم در تبریزبه گزارش خبرآنلاین از تبریز، حامد شب‌خیزاز روند برگزاری و ارسال آثار به این رویداد خبر داد و گفت: این برنامه ویژه استان‌های منطقه شمال غرب کشوربوده که شاعران آثار خود را به آن ارسال کرده اند، علاوه بر این  شاعران شهرهای دیگر از آن استقبال کرده و اثرهای خود را به دبیرخانه تحویل داده اند.
وی در خصوص آثار دریافتی توضیح داد: بیش از ۸۵۰ اثر در دو بخش ترکی و فارسی در حوزه مسائل روز جهان اسلام با عنایت به اصل کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا، ارزش‌های انقلاب اسلامی، استکبار ستیزی، جبهه جهانی مستضعفین، عدالت و عدالت خواهی، مدافعان حرم، مقاومت شیعیان در یمن، جمهوری آذربایجان، نیجریه، بحرین، وحدت در پرتو ولایت وقایع و رویدادها از ۲۶۸ شاعر به دبیرخانه کنگره شعر محرم ارسال شده است.
شب خیز در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص زمان افتتاح و اختتام این رویداد ابراز کرد:پکنگره شعر محرم روز ۱۰ مهر سال جاری  افتتاح و۱۱ ام با حضور هنرمندان ،شاعران آیینی و مذهبی مطرح و بنام کشور با معرفی ۳۰ نفر از منتخبین به کار خود پایان می دهد.
مسئول بسیج هنرمندان آذربایجان‌شرقی در خصوص  جلسات اجرا شده کنگره شعر محرم گفت: در راستای این برنامه دیداری با نماینده ولی فقیه استان، فرمانده سپاه عاشورا، رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور و… ترتیب داده بودیم.
وی در ادامه افزود: همچنین بیش از ۱۰ جلسه شورای مرکزی انجمن شعر بسیج هنرمندان استان به صورت تخصصی جلسه برگزار کرده است.
شب خیز خاطرنشان کرد:کنگره شعر محرم به همت سازمان بسیج هنرمندان استان آذر بایجان شرقی و با حمایت معاونت فرهنگی هنری سپاه عاشورا و ادارات و مراکز فرهنگی و هنری استان کلید خورده است.
گفتنی است کنگره شعر محرم ۱۰ و۱۱ مهر ماه سال جاری در تبریز به کار خود پایان می دهد.

46

منبع: خبر آنلاین

2 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *