اقدام توهین‌آمیز شبکه آمریکایی در عراق موجب تعلیق فعالیت‌هایش شد

اقدام توهین‌آمیز شبکه آمریکایی در عراق موجب تعلیق فعالیت‌هایش شدبه نوشته وبگاه «عرب نیوز» عراق دوشنبه مجوز شبکه تلویزیونی «الحره» را به دلیل نشر اکاذیب به مدت «سه ماه» به حالت تعلیق درآورد.

شبکه الحره وابسته به آمریکا اخیرا برنامه‌ای تحت عنوان «تحقیق» درباره نهادهای دینی عراق با عنوان «فساد دینی در عراق»  منتشر کرد. در این گزارش، شخصیت‌های دینی اهل تسنن و تشیع عراق هدف قرار گرفتند. الحره ادعا کرد که این روحانی‌ها، در مسائل فساد مالی و اداری دست دارند و هیچکس نمی‌تواند آنان را بازخواست کند.

این گزارش واکنش‌های منفی و محکومیت‌های احزاب و سیاستمداران عراقی را به همراه داشت و بیشتر آنان، خواستار پیگیری این تجاوز هدفمند شدند.

در همین ارتباط، سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی عراق) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از چند ماه پیش، گفتمان خصمانه شبکه‌های داخلی و جهانی را که ملت، حکومت و اعتقادات ملت عراق را هدف قرار داده، دنبال می‌کند.

الحشد الشعبی با اشاره به اینکه الحره، وابسته به وزارت دفاع آمریکاست، تأکید کرد، سیاست خبری این شبکه و حملات مداوم آن به شخصیت‌های مذهبی، جامعه عراق و دین اسلام، سوء استفاده آشکار از آزادی مطبوعات در عراق است.

الحره شبکه تلویزیون ماهواره‌ای مستقر در آمریکاست که از سال 2004 به این سو به زبان عربی و با هدف جریان سازی به نفع غرب در بین کشورهای غرب آسیا برنامه پخش می‌کند. بودجه اولیه واشنگتن برای پخش برنامه‌های این شبکه 30 میلیون دلار بود.

23311

منبع: خبر آنلاین

5 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *