تحلیلگر هندی: حملات به آرامکو با کمک نیروهای داخلی عربستان انجام شد

تحلیلگر هندی: حملات به آرامکو با کمک نیروهای داخلی عربستان انجام شد«سعید نقوی» تحلیلگر ارشد مسائل سیاسی و دیپلماتیک در گزارشی تحلیلی در خبرگزاری ایندو آسیا نوشت: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در حالی سریعا انگشت اتهام خود را به سمت ایران نشانه می رود که تاسیسات نفتی عربستان توسط پدافندهای دفاعی مجهز آمریکا به ارزش تریلیون ها دلار محافظت می شوند.

نقوی در ادامه می نویسد که در هر صورت حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان با وجود تجهیزات پیشرفته دفاعی آمریکا برای عربستان بسیار تحقیر آمیز است .

تنها یک هفته بعد از حملات گروه انصارالله یمن به تاسیسات نفتی عربستان و کاهش ۵۰ درصدی تولید نفت خام در این کشور، آمریکا اعلام کرد: برای حفاظت از تاسیسات نفتی عربستان سیستم دفاع هوایی و نیروی نظامی می‌فرستد.

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا هفته گذشته از ارسال یک سیستم دفاعی جدید به عربستان سعودی خبر داد که قابلیت دفاع در مقابل پهپادهای کوچک را دارد.

به گفته مقام‌های آمریکایی این تجهیزات شامل یک سیستم دفاع موشکی پاتریوت و چهار سیستم رادار زمینی است و اولین گام در راه کمک به عربستان سعودی برای مقابله با حملات  محسوب می‌شود.

همچنین دو سیستم موشکی پاتریوت دیگر به همراه سیستم دفاعی تاد آماده شده‌اند که در صورت نیاز به عربستان ارسال خواهند شد.

به همراه این تجهیزات در حدود ۲۰۰ نیروی نظامی آمریکایی به عربستان اعزام می‌شوند.

17231

منبع: خبر آنلاین

2 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *