توضیح ظریف درباره عدم دیدار روحانی با ترامپ: اقتصاد و آینده مردم را گرو دیدار نمایشی نمی‌گذاریم

توضیح ظریف درباره عدم دیدار روحانی با ترامپ: اقتصاد و آینده مردم را گرو دیدار نمایشی نمی‌گذاریم“محمد جواد ظریف” عصر شنبه در پایان سفر ۹ روزه خود به مقر نیویورک سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران ایرانی و در پاسخ به این سوال ایرنا که دلیل حضور متعدد اروپایی‌ها برای دیدار با مقامات ایران چه بود، این را مطرح کرد.

وی افزود: اروپاییها نتوانسته اند به تعهداتشان در برجام و بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای عمل کنند. از این رو فکر می‌کنند راه حل مشکل آنها این است که ما با ترامپ مذاکره کنیم.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: این مشکل ما نیست که آنها در اجرای تعهداتشان ایراد یا مشکل دارند، یا اراده و توان کافی ندارند، آنها باید برای این مشکل خود راهی بیابند.

ظریف تاکید کرد: آمادگی نداریم که اقتصاد و آینده مردم را در گرو دیدار نمایشی با رئیس جمهوری قرار دهیم که تا کنون به تعهداتش پایبند نبوده و از همه تعهداتش خارج شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا طرحی برای دیدار همزمان رئیس جمهوری ایران و آمریکا با برداشته شدن تحریم ها وجود داشته است، گفت: شرط ما بر این بود که دیدار سران ۱+۵ و دکتر روحانی، نه روحانی و ترامپ باید در واقع با رفع تحریم ها انجام شود. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: آقای ترامپ نه اینکه گفتند بعد از دیدار، این کار انجام شود بلکه بیشتر مایل بود که دیدار انجام شود و می گفتند این امکان هم هست که بعد  از آن، تحریم ها برطرف شود.

64231

منبع: خبر آنلاین

2 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *