زیاده‌گویی وزیر خارجه بحرین علیه ایران در سازمان ملل

زیاده‌گویی وزیر خارجه بحرین علیه ایران در سازمان ملل«احمد بن خالد آل خلیفه»، وزیر امور خارجه بحرین از تریبون سازمان ملل متحد به ایران حمله و اتهام‌های سابق خود علیه تهران را مطرح کرد.

بن خالد که در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی این سازمان سخنرانی می‌کرد مدعی شد که اقدامات ایران در منطقه غرب آسیا باعث بی‌ثباتی در این منطقه شده و منامه از تلاش‌های آمریکا برای مقابله با ایران حمایت می‌کند.

او ایران را به حمله به کشتی‌های تجاری در آب‌های بین‌المللی در خلیج فارس متهم کرد و گفت که ایران جزایر سه‌گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی را اشغال کرده ست.

وزیر امور خارجه بحرین در بخش‌های دیگر اتهام‌های خود علیه ایران، حملات اخیر یمن تأسیسات نفتی عربستان سعودی  را محکوم کرد و مدعی شد که تهران مسئول این حملات است. او از جامعه جهانی خواست که در برابر «فعالیت‌های خرابکارانه» ایران مواضع قاطعانه اتخاذ کند.

احمد بن خالد همانند گذشته ایران را «تهدیدی برای منطقه و اقتصاد جهان» دانست و گفت که کشورهای منطقه و جامعه جهانی باید با گروه‌های مورد حمایت ایران در منطقه مقابله کنند. او حزب‌الله لبنان را «تروریست» خواند و ادعا کرد که این جنبش نه‌تنها برای لبنان بلکه برای منطقه نیز خطرناک است.

وزیر امور خارجه بحرین اتهام‌زنی به ایران را به عراق نیز کشاند و ضمن دخالت در امور این کشور ادعا کرد که تهران با حمایت از برخی گروه‌های نظامی در عراق، ثبات این کشور را تهدید می‌کند.

64231

منبع: خبر آنلاین

2 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *