سردار جلالی: آمریکا چنگ و دندان نشان می‌دهد، زهی خیال باطل/ امیر هادیان: دفاع مقدس، ایران را واکسینه کرد

سردار جلالی: آمریکا چنگ و دندان نشان می‌دهد، زهی خیال باطل/ امیر هادیان: دفاع مقدس، ایران را واکسینه کرد


سردار غلامرضا جلالی به مناسبت هفته دفاع مقدس در یادداشتی آورده است: در تاریخ همیشه نقاط عطف و کانونی وجود داشته که سرنوشت ملتها را تغییر داده است. هشت سال دفاع مقدس نیز از آن جمله نقاط عطف و کلیدی بود که مسیر ایرانی‌اسلامی را به سوی اقتدار، عزت و صلابت پیش برد.

در ادامه این یادداشت آمده است: دفاع مقدس اوج انسانیت، معنویت و هم پیمانی یک ملت برای دفاع از ارزش‌هایش بود و هشت سال آن، روز به روز به برگ‌های افتخار در دفتر تاریخ تبدیل شد. در این هشت سال ملت ایران از یک آزمون سخت، پیروز بیرون آمدند و گواهی برای همه تاریخ شدند که ملت‌ها حتی با دست خالی «میتوانند» از هویت‌شان دفاع کنند.

جلالی در این یادداشت با بیان اینکه فرهنگ تولید شده ناشی از هشت سال دفاع نیز مقدس است و بزرگترین دارایی معنوی ملت و سرمایه ملی است، می‌افزاید: این دارایی ملی و طلایی متعلق به همه ملت حال و آینده است و ما باید از آن حفاظت و مراقبت کنیم و این یک تکلیف ملی است؛ خون‌بهای همه شهیدان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و شهدای حرم و شهدای وطن.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه امروز دفاع مقدس در تمامی حوزه ها از جمله بحث‌های مدیریتی، اقتصادی، سیاسی، بین‌المللی و از همه مهمتر فرهنگی یک گنجینه تمام ناشدنی است، تاکید دارد: ضرورت دارد گنج‌های پنهان دفاع مقدس بازخوانی، بازشناسی و نقشه راه فردای ما قرار گیرد.

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: امروز دفاع مقدس با همان ارزش ها بلکه بیشتر ادامه دارد. دشمن آمریکایی چنگ و دندان نشان می‌دهد و بعضی از ناآگاهان اسم شهدا را از خیابان‌ها پاک می‌کنند زهی خیال باطل. شهدا در قلب مردم هستند. امروز نیاز جدی به دفاع مقدس سایبری، دفاع مقدس اقتصادی و تداوم آن در همه بخشها احساس می شود.

در پایان این یادداشت آمده است: به یاد همه شهدای دفاع مقدس، جانبازان، ایثارگران و آنهایی که هنوز خانواده‌هایشان چشم در راهشان هستند، تمام قد می‌ایستیم و ادای احترام می‌کنیم و با امام شهدا و رهبر عزیز انقلابمان دوباره تجدید پیمان کرده و اعلام می‌کنیم: «بر همان عهد که بودیم، برآنیم هنوز»

امیر سرتیپ هادیان: دفاع مقدس، ایران را در برابر تهدیدات واکسینه کرد

امیر سرتیپ هادیان اظهار کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در مقطع دفاع مقدس بی شک تحقق وعده الهی بود و دفاع مقدس بسیاری از معادلات قدرت را در فضای بین المللی دستخوش تغییر کرد.

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: مقام معظم رهبری دفاع مقدس را محدود به مقطع زمانی مشخصی نمی دانند و از آن به عنوان گنجینه ای قابل استفاده برای همه دوران ها تعبیر می کنند.

وی با اشاره به عوامل و مولفه های موثر در ماندگاری دفاع مقدس بیان کرد: آموزه های قرآنی و فرهنگ علوی و عاشورایی حاکم بر دفاع مقدس، نقش بی بدیل امام راحل (ره) و ولایت فقیه و حضور آحاد مردم انقلابی دولتمردان و نیروهای مسلح در جبهه ها از عوامل موثر بر ماندگاری دفاع مقدس به شمار می روند.

این مقام مسئول، نیروهای مسلح را به عنوان مهم ترین مولفه قدرت ملی در هر کشور معرفی کرد و گفت: ارتش سرافراز، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قهرمان، بسیج دلاور، نیروی انتظامی و مجموعه وزارت دفاع از ارکان نیروهای مسلح هستند که با همدلی و هم افزایی در دوران دفاع مقدس و زیر سایه امام راحل، جنگ را با همه محدودیت ها هدایت کردند.

امیر سرتیپ هادیان در گفت وگو با برنامه «رویداد» با بیان اینکه ملت ایران با تاسی از آموزه های قرآنی و سیره علوی در مقابل تمام دنیای استکبار و صدام ایستادگی کرد یادآور شد: ما قبل از شروع رسمی جنگ پایگاه‌هایی در اقصی نقاط کشور داشتیم، اما وضعیت نیروهای مسلح در مقابل تعارضات مرزی دشمن بعثی منسجم نبود.

وی با اشاره به وضعیت خاص کشور و حجم لشگرهای متعرض به میهن اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی بیان داشت: هر روز و هر لحظه از دفاع مقدس تحلیل خاص خود را دارد اما می توان عظمت کلی کار را درحوزه عملیاتی و تاکتیکی درک کرد.

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه دفاع مقدس، کشور را در مقابل همه تهدیدات واکسینه کرد، افزود: هم اکنون آثار دفاع مقدس در بسیاری از ملل مستضعف در محور مقاومت از جمله سوریه و یمن مشهود است و مردم این کشورها با الهام گیری از انقلاب شکوهمند اسلامی و هشت سال دفاع مقدس با استکبار مبارزه می کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان قسم خورده ایران در حوزه جنگ نرم و سخت علیه ملت ایران از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند، گفت: دفاع مقدس همیشه برای ما زنده است و به تعبیر مقام معظم رهبری “گرامیداشت یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.”

امیر سرتیپ هادیان دفاع مقدس را اوج و مصداق تمام عیار تاسی از فرهنگ عاشورایی و ایثار و شهادت و مقاومت و اخلاص در کار خواند و تأکید کرد: تا زمانی که این فرهنگ ادامه یابد هیچ دشمنی در هیچ سطحی نمی تواند به ایران اسلامی تعرض کند.

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: با وجود همه هجمه های دشمن در حوزه نرم و فرهنگی و اقتصادی اما با وعده الهی و درایت مقام معظم رهبری از این آزمایش نیز سربلند بیرون خواهیم آمد.

۲۱۷۲۱۵

منبع: خبر آنلاین

3 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *