نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو راه ابریشم در همدان برگزار خواهد شد

نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو راه ابریشم در همدان برگزار خواهد شدبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ عباس صوفی، شهردار همدان، در ششمین نشست کمیته هماهنگی معرفی میراث برای ثبت‌های زنجیره‌ای در کشورهای مسیر جاده ابریشم در همدان، از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو راه ابریشم در سال ۲۰۲۰ در همدان خبر داد و گفت: از میهمانان اجلاس جهانی راه ابریشم، انتظار داریم، معرف و مبلغ شهر همدان در شهر و کشورهایی خود باشند.

وی همدان را قدیمی ترین شهر زنده جهان با ۳ هزار و ۹۰۰ سال سابقه مدنیت دانست و افزود: همدان بیش از ۵۰۰ سال پایتخت ایران بزرگ بوده است.

جینگ فنگ معاون آسیا و اقیانوسیه مرکز جهانی یونسکو نیز در این نشست گفت: ثبت جهانی یکی از آثار همدان در سازمان جهانی یونسکو را تا دو سال آینده تضمین می‌دهم.

وی ساماندهی و نظم ششمین اجلاس جهانی راه ابریشم که به میزبانی همدان برگزار می شود را بسیار چشمگیر، دانست و افزود: در این اجلاس موفقیت اولین سایت جهانی راه ابریشم از چین تا قزاقستان قابل مشاهده است.

جینگ فنگ، با بیان اینکه با وجود فرهنگ و زبان‌های مختلف در کشورهای حاشیه راه ابریشم همکاری فوق‌العاده ای بین آنها برای ثبت زنجیره‌ای آثار این جاده شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: هدف اصلی اجلاس جهانی راه ابریشم کنوانسیون بین‌المللی و اجتماعی بوده که عملی شده است.

۴۶

منبع: خبر آنلاین

3 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *