پشتیبانی زنان سرنوشت جنگ را به نفع ایران تغییر داد

پشتیبانی زنان سرنوشت جنگ را به نفع ایران تغییر دادبه گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از یاسوج، احد جمالی در همایش زن و دفاع مقدس با موضوع پیام آوران عاشورا در کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: نقش زنان و مادران در دفاع مقدس بسیار ارزشمند است زیرا که این زنان پا به پای مردان به شیوه های گوناگون جنگیدند.

وی افزود: نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس از جمله رزم، مداوای مجروحان، تربیت نسلی شجاع و همراه با امام خمینی (ره)، نقش امدادگری زنان در پشت جبهه های جنگ و موارد بسیاری دیگر باید برای تمامی نسل ها تبیین شوند تا سرمشقی برای گام دوم انقلاب باشد.

جمالی بیان کرد: مقام معظم رهبری به نقش و همراهی زنان در گام دوم انقلاب تاکید کرده اند زیرا که این مهم در پیروزی انقلاب اسلامی و تثبیت نظام جمهوری اسلامی به راحتی ملموس است.

وی عنوان کرد: شیر زنان ایرانی با دلی سرشار از امید فرزندان خود را زیر قرآن رد و راهی جبهه نبرد می کردند، نسل امروز نیز با الگوگیری از مادران دیروز، فرزندان خود را تربیت خواهند کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تاریخ گویای حماسه سازی های زنان و مادران ایرانی است و هرگز فراموش نخواهند شد. 

وی ابراز داشت: جنس انقلاب در هشت سال دفاع مقدس از جنس قیام عاشورا بود و زنان آن، در دنیای امروز به عنوان الگوی تمام مسلمانان جهان تبدیل شده اند و این مهم مایه سربلندی ملت ایران است.

جمالی گفت: دفاع مقدس گنجی بی پایان است که همواره باید از آن استفاده کرد و این دفاع مقدس به ما ثابت می کند که در دنیای زورگوی امروز می توان با صلابت در مقابل معاندان، ظالمان و خونخواران ایستادگی کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: هشت سال دفاع مقدس ایران آموزه هایی از کربلا بوده و زنان به تبعیت از کربلا سه نقش اساسی ایفا کردند.

نادیا صداقت بیان کرد: زنان فرزندان خود را با رضایت و اندیشه حمایت از دین راهی جبهه کردند، پشت جبهه های جنگ نقش امدادگری و پشتیبانی داشتند و رسالت پیام رسانی رزمندگان اسلام را در مساجد و تکایا و بیمارستان ها به درستی انجام می دادند.

وی عنوان کرد: نیمی از کارهای فرهنگی جبهه توسط زنان انجام می شد و بدون ترس فداکارانه هم سو با مردان حماسه آفریدند.

صداقت ابراز داشت: مهمترین رسالت کنونی زنان کمک به تولید و رونق اقتصادی کشور، تربیت فرزندانی شایسته و حفظ حیا است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: امروز کشور ایران با الگوگیری از حماسه عاشورا و شکست دشمن در دفاع مقدس توانسته است در منطقه خاورمیانه به عنوان قدرت فرامنطقه ای قد علم کند و تحریم های ظالمانه و کمرشکن دشمن نتواند کوچکترین خدشه ای به این ملت وارد کند.

سرهنگ امیرعباس آسمند ادامه داد: زنان در طول تاریخ ایران نقش های مختلف اجتماعی، فرهنگی و دیگر موارد را از مبارزه با کشف حجاب تا حماسه سازی در هشت سال دفاع مقدس به گونه ای برجسته ایفا کرده اند.

وی ابراز داشت: این نقش بی بدیل زنان کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس را بیش از پیش تشریح کرد تا سرمشقی برای نسل امروز باشد.

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۷ آزاده و بیش از ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرد.

46

منبع: خبر آنلاین

4 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *