کره شمالی یک آزمایش مهم دیگر انجام داد

کره شمالی یک آزمایش مهم دیگر انجام دادبه گزارش یونهاپ، این در حالی است که کره شمالی هفته پیش نیز در همین سایت یک آزمایش بزرگ دیگر انجام داده بود.

کره جنوبی همان زمان اعلام کرد آزمایش اخیر کره شمالی ممکن است مربوط به نوعی سوخت باشد که می تواند میزان زمان مورد نیاز برای پرتاب یک موشک بالستیک را بطور زیادی کاهش دهد.

کره شمالی روز شنبه گذشته در محوطه پرتاب ماهواره سوهه خود یک آزمایش «با اهمیت زیاد» را انجام داد در گذشته سوهه به عنوان یک سایت آزمایش موشک نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

کارشناسان کره جنوبی می گویند کره شمالی به احتمال با استفاده از سوخت جامد، موتور یک موشک را آزمایش کرده است سیستم سوخت جامد در مقایسه با سوخت مایع زمان کمتری برای بارگیری می برد که قابلیت یک حمله غافلگیرانه را افزایش می دهد همچنین باور بر آن است که این نوع سوخت، برد یک موشک را افزایش می دهد.

دیگر گزارش ها اشاره به این دارند که پیونگ یانگ ممکن است تحت نام توسعه ماهواره، یک موتور جدید با سوخت مایع را آزمایش کرده باشد.

«چوی هیون سو» سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی هفته گذشته در مورد این گزارش ها به رسانه ها گفت: مقام های اطلاعاتی ما به همراه آمریکا از نزدیک در حال تجزیه و تحلیل این آزمایش هستند و ما نمی توانیم هیچ گونه جزییاتی را در این مورد تائید کنیم.

ژاپن و کره جنوبی به عنوان همسایگان کره شمالی تا کنون به این آزمایش جدید پیونگ یانگ واکنشی نشان نداده اند.

310311

منبع: خبر آنلاین

2 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *