اردوغان: تحولات ادلب به نفع ترکیه در حال تغییر است

اردوغان: تحولات ادلب به نفع ترکیه در حال تغییر استبه گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز در سخنرانی در آکادمی سیاسی حزب عدالت و توسعه با اشاره به کشته شدن سه نظامی ترکیه‌ای در ادلب مدعی شد، خسارت‌های ارتش سوریه بیشتر است.

وی همچنین مدعی شد، رخدادها به نفع ترکیه در حال وقوع است و ارتش سوریه بدون حمایت روسیه و ایران مقاومت نخواهد کرد.

اظهارات اردوغان در حالی مطرح می‌شود که دیده‌بان حقوق بشر سوریه امروز اعلام کرد، نیروهای دولتی سوریه بعد از پیشروی‌های جدید توانستند کنترل کامل جنوب استان ادلب را به دست بگیرند.

رامی عبد الرحمن، رئیس دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، نیروهای دولتی این کشور توانستند حدود ۶۰ شهرک و روستا در منطقه جنوبی ادلب و استان حماة در مجاورت آن را ظرف سه روز گذشته آزاد کنند.

اردوغان با تاکید بر آنچه ادامه مبارزه با “تمامی گروه‌های تروریستی” توصیف کرد، افزود: ما تروریسم را در منطقه نمی‌خواهیم.

وی درباره تحولات لیبی هم گفت: پیش از این نیز نقشه‌هایی را که به نفع خلیفه حفتر در لیبی بود، برهم زدیم، تحولات اخیر ادلب نیز بر همین منوال است.

اردوغان با اشاره به فشارهای اخیر دولت هند بر مسلمانان این کشور نیز اظهار داشت: هند به کشوری که در آن قتل و کشتار جولان می‌دهد، تبدیل شده است. هندوها کشتار علیه مسلمانان انجام می‌دهند. این‌ها چگونه از صلح جهانی حمایت و برای برقراری آن کمک خواهند کرد؛ این غیر ممکن است.

310 310

منبع: خبر آنلاین

1 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *